Szczypiornistki znów pod szyldem JKS!

Po 15 latach piłkarki ręczne z Jarosławia znowu zagrają pod szyldem JKS i w czarno-niebieskich barwach! To efekt porozumienia jakie zawarły dwa kluby – Jarosławski Klub Sportowy 1909 oraz Klub Sportowy „7” Jarosław (w sezonie 2015/16 już jako Stowarzyszenie Piłki Ręcznej JKS).

Piłka ręczna przez wiele lat była, obok sekcji piłki nożnej, sztandarową dyscypliną w Jarosławskim Klubie Sportowym. Szczypiornistki JKS przez wiele sezonów rywalizowały na parkietach ekstraklasy, wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski, były finalistkami Pucharu Polski, a także rywalizowały w europejskich pucharach. Po raz ostatni jako JKS piłkarki ręczne z Jarosławia zagrały w 2000 roku. Sekcja szczypiornistek w klubie z ulicy Bandurskiego przestała istnieć, a drużyna rywalizowała w rozgrywkach ligowych najpierw jako Jarosłavia, a następnie KS „7” Jarosław – w klubie, dzięki któremu udało się jej przetrwać.

spr_jksjaroslaw1

fot. Patryk Górecki

Pierwszy zespół KS „7” Jarosław występuje obecnie na drugoligowych pakietach. Na mocy porozumienia z 14 sierpnia 2015 roku o wzajemnej współpracy – KS „7” Jarosław, który przekształcił się w Stowarzyszenie Piłki Ręcznej JKS Jarosław i pod takim szyldem będzie występować w rozgrywkach ligowych (zarówno jeśli chodzi o zespoły młodzieżowe, jak również drużynę seniorek), będzie używać w swoim logo klubowym tarczę JKS oraz czarno-niebieskie barwy. Tym samym Stowarzyszenie Piłki Ręcznej JKS chce nawiązać do tradycji i historii najstarszego klubu sportowego w mieście i jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce oraz do sukcesów, jakie odnosiła ta ciesząca się ogromną popularnością dyscyplina w Jarosławiu. Obydwa kluby podpisały ponadto umowę o wzajemnie promocji i współpracy na rzecz rozwoju sportu w Jarosławiu.

fot. Patryk Górecki

fot. Patryk Górecki

Witold Rogala (prezes JKS 1909): Cieszę się, że piłkarki ręczne znowu zagrają w czarno-niebieskich barwach. Można powiedzieć, że nasze kluby współpracują ze sobą już od dłuższego czasu. W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu powstaje klasa sportowa, w której wspólnie szkolić będziemy zarówno młodych piłkarzy, jak i piłkarki ręczne. Szczypiornistki uczestniczyły też w naszej akcji na dzień dziecka. Mam nadzieje, że nasza współpraca będzie przebiegać owocnie, a barwy czarno-niebieskie będą dominować w Jarosławiu i nie tylko.

Galina Kowalenko (prezes SPR JKS): Skoro wracamy do naszych korzeni, do tradycji, wierzę, że stopniowo uda się nam także odbudować renomę piłki ręcznej w Jarosławiu. Mam nadzieję, że jako nowe stowarzyszenie będziemy się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki sportowe.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.