Jarosław głodny piłki

Mecz towarzyski drużyn do lat 16
Polska – Irlandia Północna  1:0 (1:0)
1:0 Błażej Czuban 25′

Polska: Marcel Lotka – Mateusz Bieniek, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Bogacz, Mateusz Maćkowiak – Kevin Rubaszewski (41′ Olaf Kobacki), Szymon Czyż, Michał Karbownik, Mikołaj Nawrocki (63′ Jakub Białczyk), Sebastian Mach (41′ Jakub Karbownik) – Błażej Czuban (53′ Bartosz Bida)
Irlandia Północna: Scott Pengelly – Jake Corbett (72′ Dean Corrigan), Lee Upton (41′ Ben Wylie), Bernard McKeown, Jack Conlon – Callum Ferris (53′ Lee O’Brien), Jack Scott, Ethan Warnock, Andrew Whiteside (68′ George Curran), Connor Farrelly – Alberto Balde

Wiktor Pleśnierowicz, Mikołaj Nawrocki – Jack Conlon, Connor Farrelly
Sędziował: Paweł Kantor (Dębica)
Widzów: 4.000

Na takie piłkarskie wydarzenie Jarosław czekał kilkanaście lat. Gdy już się doczekał, publiczność nie zawiodła. Mimo chłodnej i wietrznej aury na stadion przy ulicy Bandurskiego zawitała kilkutysięczna rzesza widzów, która mocno wspierała młodych Biało-Czerwonych. Ci również nie rozczarowali, pokonując rówieśników z Irlandii Północnej 1:0.

fot. Dominik Budzowski

fot. Dominik Budzowski

Przeszkody dla licznej widowni nie stanowiła nawet wczesna pora rozegrania spotkania (mecz rozpoczął się w samo południe), co udowadnia, że nasze miasto tęskni za sportem przez duże „S”. Świetna atmosfera była niejako zwieńczeniem całego zgrupowania – nie tylko reprezentacji Bartłomieja Zalewskiego, ale i prowadzonych przez Darrena Murphy’ego Irlandczyków. Oba zespoły od kilku dni przebywały na Ziemi Jarosławskiej, trenując w Pełkiniach i Wólce Pełkińskiej oraz rozgrywając mecze w Przemyślu i Jarosławiu. Przedstawiciele sztabów obu ekip bardzo chwalili organizację zarówno pobytu, jak i towarzyskiego dwumeczu.

Samo środowe spotkanie było dla Polaków trudniejsze niż poniedziałkowy pojedynek na stadionie Czuwaju, który zakończył się ich zwycięstwem 4:1. Biało-Czerwoni zdołali wbić rywalom tylko jednego gola. Zdobył go po efektownej, indywidualnej akcji Mateusza Maćkowiaka Błażej Czuban. Ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców już w 7. minucie, ale z bliska trafił w poprzeczkę.

fot. Dominik Budzowski

fot. Dominik Budzowski

Goście z Irlandii Północnej najbliżsi wyrównania byli w 46. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Alberto Balde, ale futbolówka po poprzeczce wyszła za boisko. W końcówce groźnie szarżował za to Olaf Kobacki, ale i jemu nie udało się zmienić wyniku. Po ostatnim gwizdku obie jedenastki nagrodzone zostały gromkimi brawami, setkami „piątek” od kibiców oraz upominkami od Podkarpackiego ZPN. Kto wie – być może za kilka lat niektórych z tych piłkarzy zobaczymy w spotkaniach seniorskich reprezentacji.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.