Nie popsuć sezonu

Wielkimi krokami zbliżamy się już do końca sezonu 2016/17. W niedzielę piłkarzy JKS czeka ostatni ligowy wyjazd. W Oświęcimiu czarno-niebiescy zmierzą się z jedną z rewelacji obecnych rozgrywek – miejscową Sołą.

Jarosławianie po 30 rozegranych meczach zajmują miejsce dziewiąte, a więc dokładnie w środku ligowej tabeli. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań mają wciąż szansę na poprawienie tej lokaty o dwie pozycje, ale też mogą przesunąć się o cztery „oczka” w dół. Wprawdzie dla losów drużyny nie ma to większego znaczenia, bowiem tak czy siak pozostanie ona w III lidze na kolejny sezon, ale ukończenie rozgrywek w dolnej połówce tabeli zepsułoby ogólnie pozytywne wrażenia z mijających rozgrywek.

JKS miał w tym sezonie różne momenty. Rozgrywał mecze kapitalne, jak choćby w Krakowie z Garbarnią, zdarzały się drużynie także wpadki, jak niesławny występ ze Stalą Rzeszów. W kontekście całego sezonu, w którym jarosławianie przez dłuższy czas utrzymywali się w górnej części stawki, obraz jest jednak bardzo dobry i szkoda byłoby go popsuć w końcówce.

Jesienią JKS zremisował z Sołą 0:0. W Oświęcimiu drużyna powalczy o pierwsze od miesiąca zwycięstwo (fot. Dominik Budzowski)

Jesienią JKS zremisował z Sołą 0:0. W Oświęcimiu drużyna powalczy o pierwsze od miesiąca zwycięstwo
(fot. Dominik Budzowski)

W Oświęcimiu przerwać serię czterech porażek łatwo oczywiście nie będzie. Zajmująca szóstą lokatę Soła to wyjątkowo solidny i grający bardzo równo zespół. Drużyna wiosną poniosła tylko dwie porażki. Pierwsza – z Motorem – przydarzyła się podopiecznym trenera Sebastiana Stemplewskiego na początku marca, druga – z Resovią – dopiero przed tygodniem. Dla gospodarzy niedzielnego meczu pojedynek z JKS będzie pożegnaniem z własną publicznością, dlatego tym bardziej będzie im zależało na pokazaniu się z jak najlepszej strony.

JKS nie stoi jednak na straconej pozycji. Czarno-niebiescy udowadniali już w tym sezonie, że z lepszymi rywalami gra im się łatwiej. Oczywiście priorytetem dla naszej jedenastki jest zbliżający się pucharowy mecz ze Stalą, ale pojedynek w Oświęcimiu wcale nie jest bez znaczenia. Dobry wynik dodałby bowiem drużynie pewności siebie, która w ostatnich tygodniach została solidnie zachwiana.

Wynik na żywo z niedzielnego meczu tradycyjnie będzie można śledzić na facebookowym profilu Klubu 100.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.