JKS najlepszy w karnych

Piłkarze JKS kolejny raz skorzystali z zaproszenia klubowego kapelana, księdza Artura Grzędy, i wystąpili w turnieju im. Stanisława Telesza w malowniczo położonej Połomi. Jarosławianie wygrali memoriał, w którym udział wzięły cztery zespoły z Polski, Słowacji i Ukrainy.

Wygrana nie przyszła naszej ekipie łatwo. JKS zarówno w półfinałowej potyczce z ukraińską Skałą Mościska, jak i w finale przeciwko połączonym drużynom Grunwaldu Połomia i Aramiksu Niebylec potrzebował rzutów karnych, by wykazać swoją wyższość. „Jedenastki” jarosławianie egzekwowali jednak niemal bezbłędnie. Niemal, ponieważ w meczu ze Skałą przy stanie 0:0 okazji z rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Surmiak, który jednak później skutecznie zrehabilitował się w obu seriach „jedenastek”.

fot. Dominik Budzowski

fot. Dominik Budzowski

Trener Arkadiusz Baran wykorzystał turniej w Połomi przede wszystkim do przyjrzenia się młodym zawodnikom. Z tego powodu w szeregach czarno-niebieskich pojawiło się siedmiu juniorów.

W pierwszym meczu przeciwko Skale JKS dwukrotnie obejmował prowadzenie i miał też sporo innych okazji do zdobycia gola, ale nieskuteczność zemściła się w końcówce, w której rywale doprowadzili do remisu. Zupełnie inny przebieg miał finał, w którym to grający niezwykle ambitnie gospodarze prowadzili już 2:0. Końcówka spotkania tym razem należała do naszej jedenastki, która wyrównującego gola zdobyła w ostatniej akcji meczu.

fot. Dominik Budzowski

fot. Dominik Budzowski

Olbrzymie brawa należą się organizatorom imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miejscowej społeczności. Z tego miejsca zarząd naszego klubu pragnie gorąco podziękować księdzu kapelanowi Arturowi Grzędzie, jak i miejscowym działaczom za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz organizację turnieju.

Wyniki memoriału
Półfinały (grano 2×30 min)
JKS Jarosław – Skała Mościska  2:2 (1:0), karne 5:4
1:0 Czyż 27′
1:1 Kajdukiewicz 51′
2:1 Raba 55′
2:1 Kajdukiewicz 57′

Grunwald Połomia / Aramix Niebylec – Slovan Nizna Sitnica  2:1 (2:1)

mecz o III miejsce (2×20 min)
Skała Mościska – Slovan Nizna Sitnica  2:1 (0:1)

finał (2×20 min)
Grunwald Połomia / Aramix Niebylec – JKS Jarosław  2:2 (1:0), karne 4:5
1:0 B. Wróbel 12′
2:0 P. Stachura 28′
2:1 Saramak 37′
2:2 Czyż 40′

JKS wystąpił w składzie: Mikus, Dominik Lis – K. Wróbel, Mrozowicz, Saramak, Bihajło, Cienki, Kołcz, Surmiak, Bała, Świstak, Raba, Sachniuk, Czyż, Dawid Lis, Bąk

Zapraszamy do obejrzenia GALERII Z TURNIEJU

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.