JKS Jarosław » Blog Archive » Spiker nie pomógł

Spiker nie pomógł

Jarosławskim piłkarzom nie udało się wywieźć punktów ze stadionu rzeszowskiej Stali. JKS przegrał w stolicy Podkarpacia 1:2, a honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Surmiak.

Przed meczem stadionowy spiker, prezentując drużyny, omyłkowo dodał jarosławianom o jeden punkt za dużo. Niestety, nie okazał się dla gości dobrym prorokiem. Stal z miejsca ruszyła do zdecydowanych ataków i na początku spotkania stworzyła dwie dobre sytuacje bramkowe. W obu przypadkach po dośrodkowaniach Kornela Kordasa strzelał z bliska Daniel Koczon, ale dwukrotnie dobrze spisał się Mateusz Zając.

stal_rzeszow_17_18_2

Ten początkowy napór rzeszowian z czasem osłabł, lecz w 28. minucie gospodarze przeprowadzili akcję zakończoną golem. Piłka trafiła wówczas na skrzydło do pozostawionego bez opieki Koczona, który popędził w pole karne i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Sześć minut później mogło być 2:0, ale po dośrodkowaniu Sebastiana Brockiego Michał Marczak główkował tuż obok słupka.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo i szybko podwyższyli rezultat. W bramkowej sytuacji z 56. minuty wydawało się, że Wojciech Reiman nie dojdzie do piłki zagranej przez Sławomira Szeligę. Zdołał ją jednak zagrać spod samej linii końcowej boiska tuż przed bramkę do wbiegającego Piotra Prędoty, który przy biernej postawie obrońców wpakował ją do siatki.

stal_rzeszow_17_18_3

Uspokojonej korzystnym wynikiem Stali chwilę później o mały włos nie zaskoczył Bartłomiej Purcha, który uderzeniem z dystansu ostemplował poprzeczkę. Ta sytuacja dodała nieco odwagi jarosławianom. Do końca walczyli oni o zmniejszenie strat i w 84. minucie ta sztuka im się udała. Konkretnie Rafałowi Surmiakowi, po którego uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 30 metrów futbolówka zaskoczyła młodego bramkarza Konrada Skuzę.

III liga – 10. kolejka
Stal Rzeszów – JKS Jarosław  2:1 (1:0)
1:0 Koczon 28′
2:0 Prędota 56′
2:1 Surmiak 84′

Stal: Skuza – Skała (70′ Szymański), Kursa, Hordijczuk, Kordas (76′ Stec) – Koczon (70′ Ceglarz), Reiman, Szeliga, Brocki (79′ Maślany) – Marczak, Prędota (74′ Lisańczuk)
JKS: Zająć – Gliniak, Ochał, Maciejewski, Pękala – Kmak (58′ Urbaniak), Michalak, Surmiak, Stachyra, Purcha (74′ Sobolewski) – Zawiślak

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)
Widzów: 400

relacja: Michał Łabuś
fot: Dominik Budzowski
zobacz też GALERIĘ Z MECZU

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.