JKS Jarosław » Blog Archive » Budżet obywatelski 2018

Budżet obywatelski 2018

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego rozpoczęta. Od samego początku, a więc od roku 2014, kibice naszego klubu licznie uczestniczą w głosowaniach na projekty przygotowane przez Jarosławski Klub Sportowy. To właśnie dzięki Wam – kibicom i sympatykom naszego klubu, udało się w znaczący sposób poprawić estetykę i funkcjonalność stadionu przy ul. Bandurskiego.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu w zbieraniu podpisów na kartach do głosowania na stadionie powstała nowa budka spikera. Klubowy parking przypomina w końcu parking – bez gruzu, kamieni i pękającego asfaltu. Ogrodzenie pamiętające „dożynki” (oraz piłkarskie mistrzostwa świata) w roku ’74, zastąpione zostało eleganckim ogrodzeniem panelowym. Powstały również piłkochwyty, dzięki którym piłka już nie tak często ląduje w ogródku sąsiadów. W kolejnym roku budżetu obywatelskiego wykonany został system nawadniania murawy i już nie musimy biegać w słoneczne i suche dni z konewkami po boisku.

Wykonaliśmy również nową, w pełni sprawną instalację C.O. i nie ma już problemów z ciepłą wodą oraz temperaturą w klubowych szatniach i pomieszczeniach. Na koniec 2016 roku wymienione zostały również krzesełka na trybunie krytej, która w końcu nabrała czarno-niebieskiego blasku. Powstało też nowe nagłośnienie. Kibice nie muszą już domyślać się, co do nich mówi spiker. Na boczne boisko zakupione zostały boksy dla zawodników rezerwowych i dzisiaj gospodarz nie musi wynosić ławek na mecze drużyn młodzieżowych.

W roku 2016 miała również powstać strefa odnowy biologicznej, ale z powodu niedoszacowania kosztów tej inwestycji jej wykonanie zostało przełożone na rok bieżący i właśnie rozpoczęły się prace związane z realizacją tego projektu. Klubowi odpadną więc koszty związane z opłacaniem siłowni, odnowy biologicznej, dojazdów itp. Od stycznia piłkarze będą mogli się regenerować po meczach w klubie, tak jak przystało na XXI wiek.

W związku z przesunięciami w budżecie miasta kwot w latach 2016-2017 niestety nie udało się zrealizować projektu remontu zadaszenia trybuny krytej. Nie udało się również postawić i uruchomić na stadionie nowoczesnego LED-owego telebimu, co było naszym priorytetem i marzeniem. Ale jak to się mówi, marzenia są po to, aby je realizować i dlatego już dzisiaj rozpoczynamy głosowanie kolejnych naszych projektów, dzięki którym taki telebim na naszym stadionie powstanie na początku 2018 roku.

budzet_obywatelski_2018

Planujemy również wykonanie nowego ogrodzenia od strony ul. Konfederackiej oraz od strony kortu tenisowego. Kolejną inwestycją będzie długo oczekiwana sala pamięci JKS, w której będziemy mogli wyeksponować wiele pamiątek i trofeów zgromadzonych w klubie, a nieosiągalnych w chwili obecnej do obejrzenia przez kibiców z powodu braku warunków i miejsca do ich zaprezentowania.

Ostatnim pomysłem jest projekt naszego kolegi i wiernego kibica czarno-niebieskich, pana Tomasza Kolcuna. Jest to projekt na zorganizowanie w Jarosławiu gali walk MMA – sportu dla twardzieli. Poprzednia taka gala zorganizowana przez Tomka przyciągnęła do hali sportowej w Jarosławiu duże rzesze sympatyków sportów walki, więc liczymy, że i tym razem nie będzie inaczej.

Aby jednak wykonać założone przez nas zadania, potrzebna jest ponownie pomoc kibiców i sympatyków naszego klubu. Głosujemy już od 29 września do poniedziałku 16 października 2017 roku na zgłoszone przez nas projekty oznaczone numerami A 14, B 14 oraz C 10. Aby ułatwić zadanie kibicom, karty do głosowania dostępne są w siedzibie klubu przy ul. Bandurskiego oraz w sklepie POMPA przy ul. Trybunalskiej. Wystarczy przyjść, wpisać dane osobowe wraz z numerem PESEL. Głosować mogą jedynie pełnoletni mieszkańcy naszego miasta.

Kartę do głosowania można również otrzymać w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta (Ratusz), Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 5), Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. Jakuba Makary 1 (za restauracją „Panorama”) oraz w recepcji Hotelu Turkus przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 5. Kartę do głosowania można również pobrać i wydrukować ze strony Urzędu Miasta Jarosławia (www.jaroslaw.pl).

Wypełnione i podpisane karty należy wrzucić do urny w kancelarii Urzędu Miasta do dnia 16 października 2017 r. do godz. 15:00.

Liczymy, że tak jak w latach ubiegłych kibice najstarszego klubu w mieście licznie wezmą udział w głosowaniu, dzięki czemu będziemy mogli realizować kolejne inwestycje na naszym stadionie przy ul. Bandurskiego. Jarosław jest czarno-niebieski.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.