Teraz albo nigdy

… to, może nieco wyświechtane, hasło zdaje się towarzyszyć kibicom i piłkarzom JKS przed kolejnym meczem. Już w piątkowe popołudnie jarosławianie powalczą o ligowe punkty ze Spartakusem Daleszyce.

Przed startem sezonu mecz z ekipą z województwa świętokrzyskiego nie przykuwał zbytnio uwagi kibiców z grodu nad Sanem. Dziś trudno jednak zaprzeczyć, że będzie on miał ogromne znaczenie. Jarosławianie w dotychczasowych dziesięciu kolejkach uzbierali bowiem zaledwie pięć punktów i zajmują ostatnie miejsce w ligowej stawce. Spartakus ma o trzy punkty więcej i jest czternasty.

Piątkowe spotkanie będzie okazją nie tylko do tego, by przerwać fatalną serię ośmiu kolejnych meczów bez wygranej. JKS mimo kiepskich wyników i tułania się od paru tygodni po dolnych rejonach ligowej tabeli, wciąż traci niewielki dystans do konkurencji, dlatego dopisując do swojego konta trzy punkty, nadal będzie w grze o pozostanie w lidze. Drużyna nie tylko kupi sobie tym zaufanie u kibiców, ale też sama nabierze pewności siebie.

Bo tej pewności na pewno mogło w ostatnim czasie brakować. Nawet stwarzając sobie bramkowe okazje i je wykorzystując, zespół szybko tracił gole, które pozbawiały go punktów. W takiej sytuacji trudno o poprawę morale. Bolesna dla jarosławian była szczególnie porażka w Tarnowie, gdzie przed dwoma tygodniami JKS prowadził do 79. minuty 2:1, by ostatecznie przegrać z Unią 2:3.

Teraz takiej wpadki czarno-niebiescy będą chcieli uniknąć. Spartakus to zespół będący absolutnie w zasięgu naszej drużyny, ale też taki, który potrafi napsuć krwi każdemu. Daleszyczanie na pewno będą podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Unią Tarnów (3:1). Podopieczni trenera Arkadiusza Barana zrobią jednak wszystko, by po ostatnim gwizdku cieszyć się z kompletu punktów.

Relacja z tego spotkania tradycyjnie na facebookowym profilu Klubu 100.