Wygrali w dziesiątkę

W sobotnie południe juniorzy JKS rozegrali kolejny mecz w ramach ligi podkarpackiej. Na stadionie przy ulicy Bandurskiego zmierzyli się w derbowym pojedynku z Polonią Przemyśl.

Gospodarze byli faworytami tego spotkania, ale że derby rządzą się własnymi prawami, przez długi czas nie potrafili w żaden sposób znaleźć sposobu na pokonanie przemyskiego bramkarza. Na domiar złego w 41. minucie za faul bez piłki czerwoną kartką ukarany został Jakub Chruściel i wydawało się, że w drugiej połowie zespół czeka jeszcze trudniejsze zadanie.

Tymczasem młodzi jarosławianie przypomnieli sobie chyba pierwsze 45 minut piątkowego meczu seniorów, bowiem mimo osłabienia zagrali wręcz koncertowo. Między 68. a 77. minutą wbili rywalom cztery gole. Ostatniego z nich zdobył Dawid Lis, który w końcówce meczu skompletował klasycznego hat-tricka, a JKS finalnie rozbił Polonię 6:0. Drużyna trenera Jacka Mikłasza jest liderem grupy B i już tylko jednego zwycięstwa potrzeba jej do zapewnienia sobie awansu do grupy A.