Czas wspomnień i zadumy

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz obchodzony 2 listopada dzień wszystkich wiernych zmarłych to czas, w którym tradycyjnie wspominamy tych, których nie ma już wśród nas. Przez dziesięciolecia przez stadion Jarosławskiego Klubu Sportowego przewinęły się niezliczone rzecze sportowców, trenerów, działaczy i kibiców, którzy na zawsze pozostali w pamięci sympatyków klubu.

Początek listopada to także okazja do wspomnienia tych, którzy odeszli od nas w ciągu minionych dwunastu miesięcy. W marcu pożegnaliśmy Wiesława Sobczaka, byłego zasłużonego piłkarza JKS, członka słynnej drużyny trenera Michała Królikowskiego, która w 1977 roku wywalczyła – nie ponosząc żadnej porażki – awans do III ligi, na boiskach której również spisywała się znakomicie, będąc przez pewien czas liderem rozgrywek. Kilka tygodni później odszedł Mieczysław Kłos, były kierownik piłkarskich drużyn juniorów i trampkarzy Jarosławskiego Klubu Sportowego. Z kolei we wrześniu pożegnaliśmy Alfreda Skobyłkę – znanego przed laty jarosławskiego boksera, drużynowego oraz indywidualnego mistrza województwa.

W naszej pamięci pozostają także inne osoby, nieobecne w naszym życiu już dłuższy czas, ale stale obecne w naszych sercach. Niech oni wszyscy spoczywają w pokoju.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.