Ostatni wyjazd

W niedzielę 12 listopada drużynę JKS czeka ostatni w tym roku ligowy wyjazd. Na stadionie w Chełmie czarno-niebiescy zagrają z miejscową Chełmianką.

Rywale są trzecim kolejnym beniaminkiem III ligi, z którym przyjdzie zmierzyć się naszym piłkarzom. Poprzednie dwie konfrontacje niestety były dla jarosławian kompletnie nieudane. JKS najpierw uległ w Skawinie Wiślanom Jaśkowice 2:4, a następnie u siebie Wiśle Sandomierz 0:2. Szczególnie bolesna była ta druga porażka, poniesiona po zdecydowanie najsłabszym występie w sezonie.

Chełmianka wcale nie będzie mniej wymagająca od poprzednich rywali. W ligowej tabeli biało-zieloni plasują się na szóstym miejscu z dorobkiem 27 punktów. Zespół trenera Artura Bożyka, który w Chełmie pracuje już szósty rok, ma zaledwie czteropunktową stratę do lidera oraz dwupunktową do podium. W ostatnich pięciu meczach drużyna przegrała tylko raz (w Lublinie z Motorem) i ma realną szansę na ukończenie rundy w czołówce tabeli.

chelmianka14_15_1

W porównaniu do wyników Chełmianki osiągnięcia jedenastki z Bandurskiego wyglądają bardzo mizernie. Zaledwie osiem zdobytych punktów plasuje JKS na ostatniej pozycji. Bolesny jest szczególnie bilans wyjazdów, z których jarosławianie nie przywieźli dotąd nawet punktu, tracąc w ośmiu meczach aż 27 bramek. To zastraszające liczby, zwłaszcza w porównaniu do ubiegłego sezonu, w którym drużyna aż 55 procent swojego punktowego dorobku wypracowała właśnie na obcych boiskach, wygrywając między innymi na stadionach Garbarni czy też KSZO.

Bez wątpienia trudno będzie ten stan poprawić w Chełmie, gdzie JKS wystąpi bez pauzującego za kartki Dominika Ochała. Gospodarze, choć bazują niemal wyłącznie na piłkarzach pochodzących z Lubelszczyzny (wyjątkiem jest bramkostrzelny Ukrainiec Oleksy Prytulak), stanowią zgrany monolit, trudny do pokonania dla każdego rywala, o czym najlepiej świadczy zaledwie 12 straconych goli (drugi najlepszy wynik w lidze).

Czy jarosławianie przełamią wreszcie wyjazdową niemoc i dadzą na zakończenie rundy jesiennej odrobinę radości swoim kibicom? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 13.00. Relacja z tego meczu na facebookowym profilu Klubu 100.

Dotychczasowe mecze JKS z Chełmianką:
ogółem: 6 meczów – 2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki – bramki 5:8
w Chełmie: 3 mecze – 1 zwycięstwo, 0 remisów, 3 porażki – bramki 3:5

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.