Poprawić humory przed zimą

Drużyny III ligi szykują się do ostatniej jesiennej kolejki spotkań. Piłkarskie emocje nie ominą również kibiców w Jarosławiu. W sobotę na stadionie przy ulicy Bandurskiego JKS podejmować będzie jedenastkę Wólczanki Wólka Pełkińska.

W ostatnim tegorocznym meczu jarosławian nie poprowadzi już trener Arkadiusz Baran. Były znakomity piłkarz Cracovii oraz wychowanek JKS rozstał się z klubem na kilka dni przed finiszem obecnej rundy. W sobotę na ławce trenerskiej zastąpi go Szymon Szydełko. Czy debiut przy ulicy Bandurskiego będzie dla byłego szkoleniowca Karpat Krosno i Resovii udany?

Jedno jest pewne – z pewnością nie będzie łatwy. Po szesnastu kolejkach JKS zamyka bowiem ligową stawkę z zaledwie ośmioma punktami na koncie. Na dodatek zespół trapią kontuzje, które nie pozostały bez wpływu na postawę drużyny w minionych tygodniach i fatalną serię pięciu porażek z rzędu.

Przerwać tę kiepską passę jarosławianie spróbują właśnie w sobotnim meczu z Wólczanką. Rywal zza przysłowiowej miedzy, który jest jednym z beniaminków tej klasy rozgrywkowej, spisuje się w tym sezonie znakomicie. W 16 meczach podopieczni trenera Grzegorza Sitka zgromadzili 29 punktów, dzięki czemu plasują się w górnej połówce tabeli, a i strata do lidera, wynosząca zaledwie pięć „oczek”, nie jest zbyt wielka.

Ostatni raz o ligowe punkty JKS i Wólczanka zmierzyły się w sezonie 2015-16 (fot. Dominik Budzowski)

Ostatni raz o ligowe punkty JKS i Wólczanka zmierzyły się w sezonie 2015-16 (fot. Dominik Budzowski)

Spora w tym zasługa m.in. byłych piłkarzy JKS. Od półtora roku barwy Wólczanki przywdziewa Tomasz Walat, grający w naszym zespole w sezonie 2012-13 (wywalczył wówczas z JKS awans do III ligi), który dla trenera Sitka jest graczem pierwszego wyboru przy obsadzie środka obrony. Nieco mniej okazji do gry, przede wszystkim ze względu na kontuzję, miał w obecnych rozgrywkach Mateusz Jurczak. Wychowanek JKS, mający na swoim koncie 191 ligowych meczów i 44 gole w czarno-niebieskich barwach, zawodnikiem Wólczanki jest od początku 2016 roku.

Oczekując zamykającej rundę jesienną sobotniej potyczki, jarosławianie po cichu liczą na przełamanie i podreperowanie skromnego dorobku punktowego. Szukając pozytywów, kibice spróbują z pewnością odwoływać się do szczęścia debiutującego w roli trenera naszego zespołu Szymona Szydełki. Jako opiekun Karpat i Resovii mierzył się on z Wólczanką trzykrotnie, notując w tych meczach dwa zwycięstwa i jeden remis.

Czy w sobotę to szczęście faktycznie będzie przy czarno-niebieskich? Przekonamy się o godzinie 13. Kibiców, którzy nie będą mogli wspierać piłkarzy na stadionie, zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na facebookowym profilu Klubu 100.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Wólczanką:
ogółem: 4 mecze – 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka – bramki 6:5
w Jarosławiu: 2 mecze – 1 zwycięstwo, 1 remis, 0 porażek – bramki 5:4

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.