III liga – 17. kolejka

W sobotę rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki jesiennej rundy rozgrywek III ligi. Mistrzem jesieni został Motor Lublin, choć lublinianie podzielili się punktami z KSZO. Na uwagę zwraca postawa beniaminków. Aż trzech z nich ukończyło pierwszą część sezonu w czołowej piątce.

Wicemistrzem jesieni została Chełmianka. Biało-zieloni w ostatnim spotkaniu wygrali 2:0 w Daleszycach, dzięki czemu przedłużyli swoją serię zwycięstw do czterech. Na najniższym stopniu podium uplasowali się z kolei Wiślanie Jaśkowice. Absolutny debiutant na poziomie międzywojewódzkim wygrał w Oświęcimiu z lokalnym rywalem 2:1 i może pochwalić się podobną passą, co drużyna z Chełma. Niewiele słabiej – ale wyłącznie ze względu na bilans bramkowy – spisała się Wólczanka. Pewna wygrana w Jarosławiu pozwoliła piłkarzom z Wólki Pełkińskiej „przezimować” na pozycji numer pięć. Ich strata do lidera wynosi jednak zaledwie trzy punkty.

Zupełnie inne nastroje towarzyszą tym zespołom, które jesień ukończyły w dolnych rejonach tabeli. W strefie spadkowej ostatecznie znalazły się: JKS Jarosław, Karpaty Krosno i Spartakus Daleszyce. Zagrożonych degradacją jest jednak tam naprawdę więcej drużyn, gdyż różnice punktowe – z wyjątkiem zamykających stawkę jarosławian – są niewielkie. Wszystkie te zespoły czeka zimą ciężka i żmudna praca, by na wiosnę spróbować uchronić się przed spadkiem do IV ligi.

sobota (18 listopada)
Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów  0:0

Resovia – Podhale Nowy Targ  0:1
Przybylski 10

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  0:0

Karpaty Krosno – Avia Świdnik  1:1
Cempa 68 – Białek 74

Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski  3:0
Sojda 16, Lubera 31, 37

JKS Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska  1:4
Gliniak 90 (k) – Wrona 14, Szewc 20, Pietluch 54, Gwóźdź 88

Spartakus Daleszyce – Chełmianka Chełm  0:2
Banaszak 88, Kobiałka 90

MKS Trzebinia – Wisła Sandomierz  2:0
Michalec 32, Porębski 78

Soła Oświęcim – Wiślanie Jaśkowice  1:2
Snadny 78 – Labut 4, Czarnecki 47

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.