Wólczanka najlepsza w hali

Wólczanka Wólka Pełkińska została zwycięzcą XXIII edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. Grający na co dzień w III lidze podopieczni trenera Grzegorza Sitka pokonali w finale imprezy Piasta Tuczempy. Na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze.

Zwycięstwo nie przyszło Wólczance łatwo. Najwięcej problemów ekipie trenera Grzegorza Sitka przysporzył Piast Tuczempy, z którym trzecioligowcy zmierzyli się dwukrotnie. Najpierw w pierwszym meczu fazy grupowej Wólczanka uległa 2:3, choć po golach Karola Flaka i Krzysztofa Pietlucha prowadziła 2:0. Podobny przebieg miał mecz finałowy. W nim trafienia najlepszego w ekipie z Wólki Pełkińskiej Mateusza Kocura oraz Jakuba Więcka dały drużynie dwubramkową przewagę, na którą Piast odpowiedział golami Rafała Nogi i Bartłomieja Raby.

fot. Natalia Styś

fot. Natalia Styś

Tym razem Wólczanka zareagowała jednak prawidłowo i po bramce Mateusza Jurczaka znów objęła prowadzenie, choć i tym razem nie na długo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 i o końcowym sukcesie zadecydowały rzuty karne, w których jako jedyny do siatki trafił Patryk Szewc, zapewniając tytuł Wólczance.

Do meczu finałowego Piast Tuczempy był jedynym zespołem, który zanotował komplet zwycięstw. W swojej grupie podopieczni Marka Strawy problemy mieli jedynie we wspomnianym starciu z Wólczanką. W pozostałych spotkaniach dość pewnie uporali się z oldbojami JKS (5:1) oraz Wiązownicą (4:1). Z kolei w półfinale na drodze Piasta stanęli gospodarze, grający w mocno odmłodzonym składzie.

fot. Natalia Styś

fot. Natalia Styś

W zespole trenera Szymona Szydełki wystąpili: Rafał Surmiak, Patryk Pękala i Bartłomiej Purcha, których wsparli juniorzy. Ten młody zespół zaprezentował się ambitnie i w dwóch pierwszych meczach pokonał ekipy z Kańczugi (4:2) i Sieniawy (3:0). Na zakończenie fazy grupowej uległ jednak niespodziewanie Unii Nowa Sarzyna (1:4), która w ten sposób rzutem na taśmę uzupełniła grono półfinalistów. Ozdobą spotkania (a może i całego turnieju) był gol bramkarza Unii Marcina Żurawia, który z połowy boiska trafił w samo „okienko”.

We wspomnianym półfinale pomiędzy JKS i Piastem jarosławianie z miejsca ruszyli do szybkich ataków i po krótkim czasie prowadzili 2:0 po golu Dominika Lisa (dalekie podanie jarosławskiego bramkarza próbował jeszcze przedłużyć Bartłomiej Purcha, co kompletnie zmyliło strzegącego bramki Piasta Patryka Strawę) oraz samobójczym trafieniu Pawła Kubasa. Były to jednak dla gospodarzy miłe złego początki, gdyż potem do głosu doszli rywale. Szybkie akcje napędzane gównie przez Bartłomieja Rabę i Rafała Nogę, a wykańczane przede wszystkim przez Kamila Aaba, pozwoliły Piastowi zdobyć pięć kolejnych goli, na co JKS odpowiedział jedynie honorową bramką Huberta Kołcza.

fot. Natalia Styś

fot. Natalia Styś

W drugim meczu półfinałowym naprzeciw siebie stanęły zespoły Wólczanki i Nowej Sarzyny z bardzo dobrze dysponowanymi bramkarzami – Damianem Smolenień i wspomnianym już Marcinem Żurawiem. To głównie za ich sprawą padły jedynie dwa gole; oba dla drużyny z Wólki Pełkińskiej. Pokonana Unia chwilę później stanęła do walki o III miejsce. Musiała jednak uznać wyższość drużyny gospodarzy. Bohaterem spotkania został Bartłomiej Purcha, który do wcześniejszych czterech goli dołożył jeszcze trzy i zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca imprezy.

Wyniki turnieju
grupa A
KS Wiązownica – JKS Jarosław-oldboje  1:0
gol: Pawlak

Wólczanka Wólka Pełkińska – Piast Tuczempy  2:3
Flak, Pietluch – Raba (2), Broda

KS Wiązownica – Wólczanka Wólka Pełkińska  0:2
Pietluch, Flak

JKS Jarosław-oldboje – Piast Tuczempy  1:5
Mazur – Bawoł, Kubas, Raba (2), Tarnawski

KS Wiązownica – Piast Tuczempy  1:4
Bartnik – Aab, Noga (2), Bawoł

JKS Jarosław-oldboje – Wólczanka Wólka Pełkińska  2:4
Mazur, Mikłasz – Kocur (2), Więcek, Jurczak

    m pkt bz:bs z-r-p
1. Piast Tuczempy
3 9 12:4 3-0-0
2. Wólczanka Wólka Pełkińska
3 6 8:5 2-0-1
3. KS Wiązownica
3 3 2:6 1-0-2
4. JKS Jarosław-oldboje
3 0 3:10 0-0-3
fot. Natalia Styś

fot. Natalia Styś

grupa B
MKS Kańczuga – JKS Jarosław  2:4
Dziedzic, Gaweł – Brodowicz, Purcha (2), Pękala

Unia Nowa Sarzyna – Sokół Sieniawa  3:4
Grześkiewicz, Rogowski, Wośko – Kalin, Lis, Kardyś, Mołdoch

MKS Kańczuga – Unia Nowa Sarzyna  0:3
Wiatr, Grześkiewicz, Sarzyński

JKS Jarosław – Sokół Sieniawa  3:0
Bąk (2), Purcha

MKS Kańczuga – Sokół Sieniawa  2:4
Mendycki, Grzebyk – M. Padiasek, Mołdoch, Bursztyka, Stefan

JKS Jarosław – Unia Nowa Sarzyna  1:4
Purcha – Żuraw, Wiatr, Rogowski, Błajda

    m pkt bz:bs z-r-p
1. Unia Nowa Sarzyna
3 6 10:5 2-0-1
2. JKS Jarosław
3 6 8:6 2-0-1
3. Sokół Sieniawa
3 6 8:8 2-0-1
4. MKS Kańczuga
3 0 4:11 0-0-3

półfinały
Piast Tuczempy – JKS Jarosław  5:3
Aab (3), Noga, Tarnawski – Lis, Kubas (sam.), Kołcz

Unia Nowa Sarzyna – Wólczanka Wólka Pełkińska  0:2
Więcek, Kocur

mecz o III miejsce
JKS Jarosław – Unia Nowa Sarzyna  3:0
Purcha (3)

fot. Łukasz Solski (nowiny24.pl)

fot. Łukasz Solski (nowiny24.pl)

finał
Piast Tuczempy – Wólczanka Wólka Pełkińska  3:3, karne 0:1
Noga (2), Raba – Kocur, Więcek, Jurczak

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.