Zwycięstwo nad Wisłoką

W swoim drugim tegorocznym sparingu JKS pokonał czwartoligową Wisłokę Dębica 2:0.

Jarosławianie, po dość ostrożnym początku spotkania, w niedługim czasie przejęli inicjatywę, czego efektem było kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia – m.in. dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Krzysztof Zawiślak, ale w obu przypadkach górą był dębicki golkiper. Bramkarz Wisłoki nie miał za to szans w 32. minucie, gdy kapitalnym uderzeniem popisał się jeden z graczy testowanych, trafiając z dystansu w samo „okienko”.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu dębiczanie mieli w 64. minucie, gdy rzut karny egzekwował Damian Łanucha, jednak na wysokości zadania stanął Andrzej Mikus, który obronił jedenastkę. W końcówce meczu fatalny błąd defensywy Wisłoki wykorzystał za to Dawid Pałys-Rydzik, ustalając wynik na 2:0.

W naszym zespole wystąpiło kilku graczy testowanych. Zabrakło natomiast Dominika Ochała, Rafała Surmiaka (kontuzje) oraz Patryka Pękali (choroba).