Oldboje najlepsi w turnieju charytatywnym

W hali sportowej w Kańczudze rozegrano w sobotę (3 lutego) III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów Kańczuga 2018 „Dla Izabeli Faszczewskiej”. Triumfatorem turnieju została drużyna oldbojów Jarosławskiego Klubu Sportowego.

Głównym celem imprezy, zorganizowanej pod patronatem burmistrza miasta i gminy Kańczuga oraz wicestarosty powiatu przeworskiego, było zebranie środków finansowych na pomoc 6-letniej Izabeli, mieszkance Kańczugi, która od listopada 2016 r. leczy się na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

oldboje_17_18_1

Jarosławianie stawili się w Kańczudze w składzie: Adam Fabiński, Paweł Grzebyk, Maciej Gumiński, Dariusz Pietryna, Maciej Saramak. Mimo skromnego składu osobowego drużyna spisała się na medal, zajmując w gronie ośmiu zespołów pierwsze miejsce. W finale turnieju czarno-niebiescy po emocjonującym spotkaniu okazali się lepsi od Orła Przeworsk. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3, dlatego zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej egzekwowali gracze JKS. W ręce jarosławian trafił również tytuł najlepszego strzelca, którym okazał się Dariusz Pietryna. Legendarny jarosławski napastnik przypomniał o swoich snajperskich umiejętnościach, zdobywając 9 goli.

Dla oldbojów JKS był to drugi występ w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej wzięli udział w turnieju w Przeworsku.

oldboje_17_18_2

Wyniki JKS podczas turnieju w Kańczudze
faza grupowa
JKS Jarosław – Orzeł Przeworsk  3:1
gole dla JKS: Pietryna 2, Gumiński

JKS Jarosław – Pełkinie  7:2
Pietryna 4, Gumiński 2, Grzebyk

Kamax Kańczuga – JKS Jarosław  5:2
Pietryna 2

półfinał
JKS Jarosław – Dekor Rzeszów  2:1
Gumiński, Saramak

finał
JKS Jarosław – Orzeł Przeworsk  3:3 (karne 3:2)
Saramak 2, Pietryna

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.