Ambitna postawa w debiucie

W hali w Mikołowie juniorzy młodsi JKS zadebiutowali dziś w mistrzostwach Polski do lat 16 w futsalu. W swoim inauguracyjnym meczu jarosławianie zmierzyli się z ekipą Kamionki Mikołów. Mimo ofiarnej postawy ulegli gospodarzom 2:5.

Podopieczni trenera Michała Bloka absolutnie nie byli faworytami tego pojedynku. Wiadomym było, że rywale, dla których gra w hali to chleb powszedni, a którzy przed rokiem zostali w tej kategorii wiekowej wicemistrzami kraju, będą wymagającym przeciwnikiem. Mimo to do ostatniej minuty pierwszej połowy JKS przegrywał zaledwie 0:1 po zespołowej akcji i trafieniu Oskara Machulca. Dopiero w samej końcówce tej odsłony gospodarze dwukrotnie wykorzystali nieuwagę naszych graczy i podwyższyli prowadzenie.

Po zmianie stron świetną postawę w bramce prezentował Hubert Makowski, który obronił kilka groźnych strzałów. Jarosławian nie podłamała utrata dwóch kolejnych bramek (ostatnią stracili, grając w osłabieniu po czerwonej kartce Sebastiana Piroga) i w końcowych fragmentach zdołali zmniejszyć straty. Pierwszą bramkę po ładnej, indywidualnej akcji zdobył Konrad Boratyn, zaś na początku ostatniej minuty najefektowniejsze trafienie w tym meczu zaliczył Dawid Prawecki, lokując futbolówkę potężną „bombą” w narożniku bramki.

W sobotę JKS czekają dwa pozostałe mecze grupowe. O godzinie 11.50 nasza drużyna zmierzy się z mistrzem Polski – Bocheńskim Stowarzyszeniem Futsalu, zaś o 18.30 z Gwiazdą Toruń. Do ćwierćfinałów, które rozegrane zostaną w niedzielę, awansują dwie najlepsze drużyny.