Bolesny koniec przygody

W sobotni wieczór nasi juniorzy rozegrali ostatni mecz na mistrzostwach Polski U-16 w futsalu. Swój udział w turnieju zakończyli bolesną porażką 2:7 z Gwiazdą Toruń.

Po wcześniejszych przegranych spotkaniach z Kamionką Mikołów oraz BSF Bochnia oba zespoły nie miały już szans na awans do ćwierćfinałów, więc ich bezpośredni pojedynek był tak dla jednych, jak i drugich okazją do poprawienia sobie nastrojów przed powrotem do domów. Jarosławianie bardzo liczyli na premierowe zwycięstwo i honorowe pożegnanie z mistrzostwami. Niestety, parkiet zweryfikował ich plany.

Podopieczni Michała Bloka rozpoczęli obiecująco i w 7. minucie objęli prowadzenie po technicznym strzale Konrada Dechtonia. Rywale jednak szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli ostrzeliwanie jarosławskiej bramki. Najlepszy okres gry zanotowali na początku drugiej połowy, kiedy to w odstępie niespełna 240 sekund zadali aż pięć ciosów. Rozmiary porażki zdołał już tylko zmniejszyć Konrad Boratyn.

Grupowi rywale okazali się lepsi (na zdjęciu drużyny Gwiazdy Toruń i BSF Bochnia), ale jarosławianie zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości (fot. www.gazetamikolowskia.eu)

Grupowi rywale okazali się za mocni (na zdjęciu drużyny Gwiazdy Toruń i BSF Bochnia), ale jarosławianie zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości (fot. www.gazetamikolowska.eu)

JKS zakończył udział w mistrzostwach Polski na ostatnim miejscu w grupie, ale nasi młodzi gracze nie mają się czego wstydzić. W gronie futsalowców wystąpili bowiem jako absolutny debiutant, a start w finałowym turnieju był dla nich przede wszystkim przygodą i okazją do zdobycia nowych, cennych doświadczeń.