Bolesny koniec przygody

W sobotni wieczór nasi juniorzy rozegrali ostatni mecz na mistrzostwach Polski U-16 w futsalu. Swój udział w turnieju zakończyli bolesną porażką 2:7 z Gwiazdą Toruń.

Po wcześniejszych przegranych spotkaniach z Kamionką Mikołów oraz BSF Bochnia oba zespoły nie miały już szans na awans do ćwierćfinałów, więc ich bezpośredni pojedynek był tak dla jednych, jak i drugich okazją do poprawienia sobie nastrojów przed powrotem do domów. Jarosławianie bardzo liczyli na premierowe zwycięstwo i honorowe pożegnanie z mistrzostwami. Niestety, parkiet zweryfikował ich plany.

Podopieczni Michała Bloka rozpoczęli obiecująco i w 7. minucie objęli prowadzenie po technicznym strzale Konrada Dechtonia. Rywale jednak szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli ostrzeliwanie jarosławskiej bramki. Najlepszy okres gry zanotowali na początku drugiej połowy, kiedy to w odstępie niespełna 240 sekund zadali aż pięć ciosów. Rozmiary porażki zdołał już tylko zmniejszyć Konrad Boratyn.

Grupowi rywale okazali się lepsi (na zdjęciu drużyny Gwiazdy Toruń i BSF Bochnia), ale jarosławianie zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości (fot. www.gazetamikolowskia.eu)

Grupowi rywale okazali się za mocni (na zdjęciu drużyny Gwiazdy Toruń i BSF Bochnia), ale jarosławianie zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości (fot. www.gazetamikolowska.eu)

JKS zakończył udział w mistrzostwach Polski na ostatnim miejscu w grupie, ale nasi młodzi gracze nie mają się czego wstydzić. W gronie futsalowców wystąpili bowiem jako absolutny debiutant, a start w finałowym turnieju był dla nich przede wszystkim przygodą i okazją do zdobycia nowych, cennych doświadczeń.

MMP U-16 w futsalu
grupa C
Gwiazda Toruń – JKS Jarosław  7:2 (2:1)
0:1 Dechtoń 7′
1:1 Pikalski 10′
2:1 Dechtoń 12′ (sam.)
3:1 Jabłkowski 15′
4:1 Janiszewski 16′
5:1 Pikalski 16′
6:1 Janiszewski 17′
7:1 Pikalski 18′
7:2 Boratyn 23′

Kamionka Mikołów – BSF Bochnia  1:1

m pkt bz:bs z-r-p
1. Kamionka Mikołów
3 7 14:4 2-1-0
2. BSF Bochnia
3 7 14:4 2-1-0
3. Gwiazda Toruń
3 3 9:19 1-0-2
4. JKS Jarosław
3 0 6:16 0-0-3

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.