JKS Jarosław » Blog Archive » Porażka w Daleszycach

Porażka w Daleszycach

Naszym piłkarzom nie udało się kontynuować zwycięskiej passy. W Daleszycach czarno-niebiescy ulegli twardo grającej drużynie Spartakusa 0:2.

Gospodarze, którzy przed tym meczem mieli zaledwie punkt przewagi nad jarosławianami, w pełni wykorzystali atut własnego boiska. Naszej drużynie postawili trudne warunki, grając twardo i zdecydowanie, czym skutecznie wybijali ją z rytmu, utrudniając gościom konstruowanie akcji.

Mecz nie był więc ładnym dla oka widowiskiem, a królowała w nim zacięta rywalizacja o każdą piłkę. W pierwszej odsłonie dogodną pozycję do zdobycia gola miał właściwie tylko Kamil Blicharski, którego strzał z bliskiej odległości efektownie wybronił Filip Adamczyk.

Po przerwie obie drużyny wciąż miały problemy z budowaniem składnych akcji, dlatego wiele wskazywało na to, że pojedynek zakończy się polubownym remisem. Miejscowi byli jednak groźniejsi przy stałych fragmentach gry. W 58. minucie po strzale z rzutu wolnego Michała Jeziorskiego futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczkę, zaś 6 minut później dośrodkowanie tego samego gracza, ponownie ze stojącej piłki, do bramki skierował Mateusz Zawadzki.

Walczący o wyrównanie jarosławianie postawili w końcówce wszystko na jedną kartę, lecz w 90. minucie nadziali się na kontrę, po której rezultat meczu ustalił Bartosz Sot. Niestety, po ostatnim gwizdku sędziego, który – nie chcąc być drobiazgowym, nie zwracał uwagi na niektóre drobne przewinienia – doszło między zawodnikami do przepychanek. Ich skutkiem były żółte kartki (skutkujące czerwonymi) dla Michała Jeziorskiego i Piotra Rogali.