Porażka w Daleszycach

Naszym piłkarzom nie udało się kontynuować zwycięskiej passy. W Daleszycach czarno-niebiescy ulegli twardo grającej drużynie Spartakusa 0:2.

Gospodarze, którzy przed tym meczem mieli zaledwie punkt przewagi nad jarosławianami, w pełni wykorzystali atut własnego boiska. Naszej drużynie postawili trudne warunki, grając twardo i zdecydowanie, czym skutecznie wybijali ją z rytmu, utrudniając gościom konstruowanie akcji.

Mecz nie był więc ładnym dla oka widowiskiem, a królowała w nim zacięta rywalizacja o każdą piłkę. W pierwszej odsłonie dogodną pozycję do zdobycia gola miał właściwie tylko Kamil Blicharski, którego strzał z bliskiej odległości efektownie wybronił Filip Adamczyk.

fot. Dominik Budzowski

Po przerwie obie drużyny wciąż miały problemy z budowaniem składnych akcji, dlatego wiele wskazywało na to, że pojedynek zakończy się polubownym remisem. Miejscowi byli jednak groźniejsi przy stałych fragmentach gry. W 58. minucie po strzale z rzutu wolnego Michała Jeziorskiego futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczkę, zaś 6 minut później dośrodkowanie tego samego gracza, ponownie ze stojącej piłki, do bramki skierował Mateusz Zawadzki.

fot. Dominik Budzowski

Walczący o wyrównanie jarosławianie postawili w końcówce wszystko na jedną kartę, lecz w 90. minucie nadziali się na kontrę, po której rezultat meczu ustalił Bartosz Sot. Niestety, po ostatnim gwizdku sędziego, który – nie chcąc być drobiazgowym, nie zwracał uwagi na niektóre drobne przewinienia – doszło między zawodnikami do przepychanek. Ich skutkiem były żółte kartki (skutkujące czerwonymi) dla Michała Jeziorskiego i Piotra Rogali.

III liga – 28. kolejka
Spartakus Daleszyce – JKS Jarosław  2:0 (0:0)
1:0 Zawadzki 64′
2:0 Sot 90′

Spartakus: Pietras – Krzeszowski, Skrzypek (66′ Gębura), Bednarski (80′ D. Wołowiec), Zawadzki – W. Wołowiec, Jeziorski, Kaleta (90+3′ Kobryń), Wychowaniec (46′ Maciejski), Blicharski – Sot
JKS: Adamczyk – Konefał (81′ Bała), Ochał, Rogala – Broda, Wawryszczuk (65′ Szymczak), Viscovich, Sobolewski, Surmiak (65′ Purcha) – Raba, Zawiślak (76′ Pałys-Rydzik)

Jeziorski 30′, Blicharski 65′, Maciejski 85′, D. Wołowiec 90+3′ – Adamczyk 65′, Rogala 65′, Szymczak 90+1′
Jeziorski (po zakończeniu meczu) – Rogala (po zakończeniu meczu)
Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin)
Widzów: 200

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.