Przeciwko rewelacji wiosny

W środowe popołudnie piłkarze IV grupy III ligi będą odrabiać kolejną porcję marcowych zaległości. Na ten dzień zaplanowano sześć spotkań. W tym mecz w Świdniku, gdzie JKS zmierzy się z miejscową Avią.

Świdniczanie zajmują obecnie dziesiątą lokatę w tabeli, mając na swoim koncie 36 punktów w 26 rozegranych spotkaniach. Na ten bilans składają się jednak dwie zupełnie różne w wykonaniu piłkarzy rundy. Po jesieni Avia zajmowała dopiero 16. pozycję z dorobkiem 14 „oczek”. Wiosną wzmocniony zespół zdobył już 22 punkty, co jest drugim (po Resovii) wynikiem tej części sezonu.

Po nieudanej pierwszej rundzie do zespołu dołączyło zimą kilku ogranych – nie tylko na trzecioligowym poziomie – piłkarzy, mających pomóc żółto-niebieskim utrzymać się na trzecioligowym froncie. Ze Stali Rzeszów sprowadzono Piotra Prędotę i Kacpra Drelicha, którzy przed kilkoma dniami uczestniczyli w wygranym przez Avię 4:1 meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi. Z Wisły Puławy do Świdnika trafił pomocnik Sebastian Głaz. Do drużyny dołączył również Damian Szpak – ostatnio w Radomiaku, a zimą testowany przez drugoligową Gwardię Koszalin i Stal Stalowa Wola.

Jesienią oba zespoły zawodziły swoich kibiców. Bezpośrednie starcie, mimo wyrównanego spotkania, 3:0 wygrali jednak jarosławianie (fot. Dominik Budzowski)

Zadanie uratowania dla Świdnika III ligi otrzymał w grudniu 39-letni Dominik Bednarczyk. Co ciekawe to już czwarty – po Jacku Ziarkowskim, Tomaszu Bednaruku i Tadeuszu Łapie – szkoleniowiec prowadzący Avię w tym sezonie. Jako trener nie ma on wielkiego doświadczenia (wcześniej trenował jedynie czwartoligowy RKS Radomsko), ale jak widać nie przeszkadza mu to w kierowaniu zespołem, który stał się największą rewelacją wiosny.

Avia pokonuje kolejnych rywali, czyniąc to bardzo efektownie – zespół w dziewięciu wiosennych meczach odniósł siedem zwycięstw, zdobywając aż 27 goli. Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie, by świdniczanie mogli na koniec sezonu skomplikować swoją sytuację w lidze i uwikłać się w walkę o utrzymanie.

Nasi piłkarze jadą więc na spotkanie z rywalem, który jest na fali i do kolejnego pojedynku przystąpi w dobrych nastrojach. Dla kontrastu jarosławianie sobotnią porażką w Daleszycach utrudnili sobie zadanie, znów lądując na ostatnim miejscu w tabeli. Strata czarno-niebieskich do teoretycznie bezpiecznej strefy nie jest jednak duża, a że JKS potrafi sprawiać niespodzianki, zespół udowodnił już nie raz.

Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu na facebooku. Początek spotkania w środę o godzinie 17.00.

Dotychczasowe mecze JKS z Avią:
ogółem: 11 meczów – 5 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki – bramki 17:11
w Świdniku: 5 meczów – 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki – bramki 6:5

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.