Avia potwierdziła klasę

Jarosławskim piłkarzom nie udało się przywieźć punktów ze Świdnika. W zaległym spotkaniu III ligi JKS przegrał z rewelacyjnie spisującą się w tej rundzie Avią 0:3.

Środa była wyjątkowym dniem dla Bartłomieja Raby. Wychowanek JKS obchodził 28. urodziny, a na dodatek rozgrywał 250. mecz ligowy w barwach naszego klubu. Niestety, okazji do świętowania nie było ani dla niego, ani dla zespołu, który musiał uznać wyższość doskonale dysponowanego w tym roku rywala.

Początek był wprawdzie obiecujący w wykonaniu jarosławian, którzy grali wysokim pressingiem i chwilami nawet przeważali. Nic jednak z tego nie wynikało, za to cierpliwi gospodarze po niespełna dwóch kwadransach przejęli inicjatywę i zaczęli zagrażać bramce Filipa Adamczyka.

Decydujący dla losów spotkania okazał się fragment między 33. a 38. minutą gry, w którym Avia dzięki dwóm asystom Sebastiana Głaza uzyskała dwubramkową przewagę. Najpierw jego dokładne podanie wykorzystał – wprowadzony z ławki w miejsce narzekającego na zdrowie Kacpra Drelicha – Patryk Czułowski, a chwilę później w sytuacji sam na sam trafił Dominik Maluga.

Druga połowa należała już całkowicie do świdniczan, którzy w 59. minucie podwyższyli prowadzenie, utrzymując znakomitą w tym roku kalendarzowym średnią trzech zdobytych goli na mecz. Do siatki trafił walczący o koronę króla strzelców Wojciech Białek, któremu piłkę idealnie wyłożył Czułowski. Dla napastnika Avii był to już 17 gol w bieżącej kampanii.

JKS starał się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale znacznie bliżej kolejnej bramki byli rywale. Najbliżej zaś był w 84. minucie Adam Nowak, po którego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Czarno-niebiescy w drugim kolejnym spotkaniu ponieśli więc drugą porażkę. By znów realnie myśleć o utrzymaniu, muszą w najbliższą sobotę pokonać jedenastkę z Trzebini.