Ostatni raz poza Podkarpaciem

W niedzielę nasi piłkarze po raz ostatni w tym sezonie zagrają poza granicami województwa. W Sandomierzu ich przeciwnikiem będzie tamtejsza Wisła.

Nasi najbliżsi rywale, podobnie jak JKS, nie mogą być jeszcze pewni utrzymania. Obecnie zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 33 zdobyte punkty. Ostatnie tygodnie były jednak dla nich wyjątkowo udane. W trzech poprzednich meczach – przeciwko Motorowi Lublin, Karpatom Krosno i Unii Tarnów – Wisła zgarnęła komplet punktów, co mocno przybliżyło zespół do realizacji głównego celu, jakim jest pozostanie w III lidze.

Szczególnie dużo wiary we własne możliwości dało sandomierzanom zwycięstwo 1:0 w Lublinie. Znakomite zawody rozegrał tam bramkarz Patryk Drzymała, który bronił jak w transie, choć jeszcze trzy dni wcześniej po przegranym meczu z Wiślanami Jaśkowice (0:2) spadły na niego gromy, po tym jak sprezentował rywalom dwa gole.

Od spotkania z Motorem Wisła nie straciła już ani punktu, ani nawet gola, wygrywając arcyważne pojedynki z Karpatami (3:0) i Unią (2:0). Trzy bramki zdobył w tych meczach znany z Podkarpackich boisk 30-letni Damian Juda, który z dziewięcioma golami na koncie jest najskuteczniejszym graczem sandomierskiego klubu w tym sezonie.

Niewiele gorzej wypadli w tym samym okresie piłkarze JKS. Jarosławianie w potyczkach z trzema rywalami z Małopolski – Trzebinią, Sołą i Wiślanami – zdobyli siedem punktów. W tym wypadku był to jednak wynik nie do końca satysfakcjonujący, bowiem remis w Oświęcimiu bardziej utrudnił drużynie walkę o utrzymanie, niż ją ułatwił.

fot. Jakub Kwiecień

Jarosławianie nie składają jednak broni. W środowym meczu z Wiślanami zespół pewnie sięgnął po komplet punktów. Oczywiście nasza jedenastka miała również w tym spotkaniu i słabsze momenty, ale na tym etapie rozgrywek bardziej istotny wydaje się końcowy rezultat niż posiadanie przewagi przez 90 minut.

Cieszyć po ostatnim meczu może fakt, że było to już czwarte kolejne zwycięstwo czarno-niebieskich na własnym stadionie, gdzie JKS rozegra przecież jeszcze dwa mecze. Gorzej, że drużynie nie idzie tak dobrze poza swoim boiskiem. Wiosną jarosławianie wygrali na wyjeździe tylko z Karpatami oraz zremisowali w Oświęcimiu, gdzie uratowali punkt w doliczonym czasie gry. W Sandomierzu remis może okazać się niewystarczający.

Nasza drużyna zagra w niedzielę w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, które z racji położenia na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach określane bywa czasem mianem „małego Rzymu”. Czy dla jarosławian będzie to ostatni wyjazd poza Podkarpacie w najbliższych latach czy jedynie w tym sezonie? O tym przekonamy się dopiero po ostatniej kolejce. Oby ostatnia taka delegacja kampanii 2017-18 była w pełni udana.

Początek niedzielnego meczu w Sandomierzu o godzinie 17. Relację z tego spotkania tradycyjnie będzie można śledzić na naszym profilu na facebooku.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.