III liga – 33. kolejka

Za klubami III ligi przedostatnia seria gier. Na kolejkę przed metą rozgrywek rozstrzygnięta została kwestia awansu. Poznaliśmy również pierwszych dwóch spośród czterech spadkowiczów.

Zasłużony awans do II ligi uzyskała Resovia. W decydującym spotkaniu rzeszowianie pokonali 4:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, ale tuż przed przerwą „Pasiaki” przystąpiły do szturmu, którego efektem były trzy szybkie gole. Resovia wróciła do II ligi po pięcioletniej przerwie. Gratulujemy!

Znanych jest również pierwszych dwóch spadkowiczów. Do jedenastki Trzebini, która szanse na utrzymanie straciła wcześniej, dołączyły w środę Karpaty. Krośnianie przegrali w zaległym meczu z Podlasiem Biała Podlaska. W sobotę ulegli z kolei Orlętom.

Wciąż nie wiadomo kto jeszcze opuści III ligę. W weekend utrzymanie zapewniły sobie drużyny Soły, Spartakusa i Podlasia. Po porażce z KSZO i zwycięstwie nad Chełmianką teoretyczne szanse na utrzymanie ma nawet JKS. Choć los naszej drużyny nie leży już wyłącznie w rękach jarosławian.

W strefie spadkowej po klęsce w Daleszycach znalazła się Wisła Sandomierz, która w ostatniej kolejce podejmie zdegradowaną już Trzebinię. Nad „kreską” dzięki efektownej wygranej nad Wólczanką znalazła się Unia Tarnów. Kto z grona Unia-Wisła-JKS spadnie do IV ligi – okaże się po ostatniej kolejce.