Nie patrzeć na innych

Po długich miesiącach ciężkich zmagań drużyny III ligi dotarły do mety sezonu 2017-18. W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka, w której JKS Jarosław zmierzy się w Wólce Pełkińskiej z Wólczanką.

Tego dnia dowiemy się, czy nasi piłkarze, plasujący się obecnie na szesnastej pozycji w tabeli, ukończą rozgrywki na miejscu gwarantującym pozostanie w lidze. By tak się stało muszą zostać spełnione aż trzy warunki. Podstawowym jest zwycięstwo jarosławian nad sobotnim rywalem. Łatwo o to nie będzie, bowiem Wólczanka to bardzo solidny zespół, zajmujący w tabeli wysoką szóstą lokatę.

Kolejne dwa warunki dotyczą już meczów, w których zagrają inne zespoły broniące się przed spadkiem. Unia Tarnów musi przegrać w Radzyniu Podlaskim z Orlętami, zaś Wisła Sandomierz nie może wygrać domowego pojedynku z MKS Trzebinia. Lista wymagań jest więc długa i niełatwa do zrealizowania.

W rękach jarosławian jest tylko mecz w Wólce Pełkińskiej, dlatego powinni oni skupić się wyłącznie na nim. Wólczanka obecny sezon może uznać za bardzo udany. Wiele świetnych występów i wysoka pozycja w tabeli pozwoliły trenerowi Grzegorzowi Sitkowi nieco pokombinować ze składem w ostatnim meczu przeciwko Unii Tarnów.

fot. Grzegorz Kostka (nowiny24.pl)

Szkoleniowiec beniaminka miał okazję przyjrzeć się w nim kilku młodszym zawodnikom. Jednocześnie dał odpocząć paru grającym regularnie – Damianowi Smoleniowi, Markowi Gwoździowi, Maciejowi Lechowi i Krzysztofowi Pietluchowi. Wszyscy poza Smoleniem ostatecznie weszli na boisko w drugiej połowie, ale nie odwrócili już losów pojedynku, który Wólczanka przegrała 1:4.

Jarosławianie w ostatnim swoim meczu wypadli lepiej, wygrywając w dramatycznych okolicznościach 2:1 z Chełmianką Chełm. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Kamil Bała. Piękny gol 18-latka przedłużył nadzieje jarosławskiej jedenastki na utrzymanie, ale czy JKS zdoła wykorzystać tę szansę i uniknąć degradacji? Okaże się w sobotę o 17.00.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą obserwować zmagań piłkarzy na stadionie w Wólce Pełkińskiej, zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku.

Dotychczasowe mecze ligowe JKS z Wólczanką:
ogółem: 5 meczów – 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki – bramki 7:9
w Wólce Pełkińskiej: 2 mecze – 1 zwycięstwo, 0 remisów, 1 porażka – bramki 1:1

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.