Sześć goli w Skołoszowie

W swoim kolejnym meczu sparingowym piłkarze JKS zremisowali na wyjeździe z LKS Skołoszów 3:3.

Pojedynek z wicemistrzem jarosławskiej „okręgówki” był dla naszego zespołu cennym sprawdzianem. Gra naszej drużyny wyglądała lepiej niż w poprzednich spotkaniach, choć czarno-niebiescy nie ustrzegli się błędów w defensywie, czego efektem był końcowy rezultat.

Jarosławianie objęli prowadzenie po kwadransie gry, gdy pierwszą swoją bramkę zdobył Kamil Bała. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Mateusza Buczkowskiego z rzutu karnego i Wojciecha Pilawy po strzale głową. Jeszcze przed przerwą JKS odzyskał prowadzenie. Najpierw po centrze Bartłomieja Raby celną główką popisał się Maciej Saramak, a w ostatniej akcji pierwszej połowy do siatki z bliska znów trafił Bała. Po przerwie rywale szybko wyrównali w zamieszaniu po rzucie rożnym, ale później przewagę uzyskali goście, której jednak nie potrafili wykorzystać.

W naszym zespole oprócz wspomnianego Macieja Saramaka (ostatnio Czarni Pawłosiów) wystąpiło kilku innych byłych zawodników jarosławskiej drużyny. Między innymi Bartłomiej Gliniak (ostatnio Stal Rzeszów), Artur Bańka (Polonia Przemyśl), Sebastian Pawlak (KS Wiązownica) i Mateusz Jurczak (Wólczanka Wólka Pełkińska). W drugiej połowie na boisku pojawiło się również kilku juniorów: Dominik Lis, Karol Ptasznik, Adrian Brodowicz oraz Jakub Bąk. Zmartwieniem dla trenera Pawła Załogi może być kontuzja – oby nie poważna – Andrzeja Mikusa, który pod koniec pierwszej połowy zderzył się z jednym z rywali.