JKS Jarosław » Blog Archive » Zwycięstwo nad ligowym rywalem

Zwycięstwo nad ligowym rywalem

W rozegranym dziś na stadionie MOSiR przy ulicy Piekarskiej meczu sparingowym JKS pokonał czwartoligową Koronę Rzeszów 2:1.

Zwycięstwo jarosławian nad beniaminkiem IV ligi było zasłużone. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył już w 12. minucie Mateusz Jurczak. Chwilę później wyśmienitą okazję na podwyższenie rezultatu miał Kamil Bała, lecz w sytuacji sam na sam trafił tylko w poprzeczkę. W 36. minucie drugiego gola zdobył za to strzałem głową testowany przez nasz klub obrońca Tomasz Przewoźnik (ostatnio Wólczanka Wólka Pełkińska), który wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Raby z rzutu rożnego.

JKS odniósł skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Oby powtórzył to również w lidze.

W drugiej połowie stroną przeważającą wciąż byli czarno-niebiescy, ale brakowało im skuteczności pod bramką rzeszowian. Ci natomiast zdołali zmniejszyć straty na kwadrans przed końcem spotkania, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez jednego z obrońców.