Gdy punktów potrzeba, jest Juri i Seba

Jarosławscy piłkarze wracają z wyjazdu do Beska bogatsi o komplet punktów. W środowym spotkaniu IV ligi JKS pokonał jedenastkę tamtejszego Przełomu 2:1.

Jarosławianie objęli prowadzenie w 25. minucie gry, choć mogli wcześniej. Konkretnie w 18. minucie, kiedy to przed szansą na otwarcie wyniku z rzutu karnego stanął Bartłomiej Raba. Nie udało mu się jednak dołożyć kolejnego trafienia do swojego dorobku, bowiem strzegący bramki Przełomu Dariusz Półkoszek wyczuł jego intencje i obronił jedenastkę.

Czarno-niebiescy nie podłamali się tym niepowodzeniem i już 7 minut później mogli cieszyć się z prowadzenia. Podanie Kamila Bały wykorzystał Sebastian Pawlak, zdobywając swoją drugą bramkę w sezonie. Do końca pierwszej połowy JKS był stroną przeważającą, ale wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

W Besku jarosławianie cieszyli się z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa (fot. Dominik Budzowski, archiwum)

Druga odsłona rozpoczęła się świetnie dla beniaminka, który wkrótce po wznowieniu gry doprowadził do wyrównania za sprawą Mateusza Kuzio. Bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy, toteż nasi piłkarze przez chwilę znaleźli się w odwrocie. Na szczęście szybko opanowali sytuację, a w ostatnim kwadransie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się 70. minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Przełomu uderzył Bartłomiej Raba, a stojący przed linią bramkową Michał Śmietana zatrzymał futbolówkę ręką. Arbiter usunął obrońcę Przełomu z boiska i podyktował jedenastkę, którą tym razem skutecznie wykorzystał Mateusz Jurczak.

Grając w przewadze, jarosławianie mogli w końcówce dobić rywali. Po świetnych podaniach Jurczaka przed znakomitymi szansami na podwyższenie wyniku stawali: Paweł Oziębło, Sebastian Pawlak i Kamil Bała, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać Półkoszka.