W pogoni za czołówką

9. kolejka ligowej rywalizacji przyniesie naszym piłkarzom pierwszy od ponad trzech tygodni wyjazd. W sobotę czarno-niebiescy zagrają w Boguchwale z Izolatorem.

Jarosławianie trzy ostatnie spotkania rozegrali przed własną publicznością. Tę domową serię zamknęli bilansem pięciu zdobytych punktów. Po niezbyt zadowalających, przede wszystkim samych piłkarzy, remisach z Orłem Przeworsk (0:0) i Wiązownicą (2:2), w ubiegłym tygodniu JKS zasłużenie pokonał lidera rozgrywek – Rzemieślnika Pilzno (3:1).

Wygrana nad pilźnianami nie pozwoliła naszej drużynie przesunąć się w ligowej klasyfikacji, ale utrzymała JKS w stałym kontakcie z kilkoma konkurentami. Między innymi z Izolatorem, z którym przyjdzie zmierzyć się już w sobotę. Popularna „Izolacja” plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli z dorobkiem 16 punktów, a więc z zaledwie trzypunktową przewagą nad ekipą Pawła Załogi.

Od ostatniej wizyty jarosławian w Boguchwale minęły ponad 3 lata. Tamten występ pamięta tylko trzech naszych piłkarzy – Dawid Kuliga, Paweł Oziębło oraz Bartłomiej Raba (na zdj.) (fot. Kuba Kwiecień)

Do sobotniego pojedynku jedenastka naszych rywali przystąpi w dobrych nastrojach, mając za sobą serię trzech kolejnych zwycięstw. Przeciwnikami Izolatora była jednak trójka drużyn zamykająca aktualnie czwartoligową tabelę – Błękitni Ropczyce, Korona Rzeszów oraz Stal Gorzyce. Nie były to zespoły, które w jakikolwiek sposób potrafiłyby zagrozić kandydatowi do czołowych lokat w tabeli. Izolator wszystkie te spotkania wygrał zasłużenie, nie tracąc w nich nawet bramki, choć w Gorzycach ostatecznie zwyciężył skromnie 1:0 po golu Marcina Dudka.

Czarno-niebieskich czeka z pewnością trudny pojedynek, ale mamy nadzieję, że przyniesie on naszej ekipie kolejny komplet punktów. Zwycięstwo przybliżyłoby bowiem jarosławian do ligowej czołówki i pozwoliło powalczyć w drugiej połówce rundy o czołowe lokaty przed nadchodzącą zimą.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Izolatorem:
ogółem: 30 meczów – 14 zwycięstw, 5 remisów, 11 porażek – bramki 49:49
w Boguchwale: 15 meczów – 5 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek – bramki 14:31

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.