Porażka na Izo Arenie

Porażką 0:1 zakończył się wyjazd naszych piłkarzy do Boguchwały. Na Izo Arenie czarno-niebiescy przegrali z miejscowym Izolatorem po golu Marcina Dudka.

Po pokonaniu lidera z Pilzna jarosławianie byli dobrej myśli i na pojedynek z „Izolacją” jechali pełni nadziei na komplet punktów. Niestety, nie był to udany występ naszej drużyny, która grając w ataku pozycyjnym w pierwszej połowie, nie potrafiła rozmontować boguchwalskiej defensywy, zaś w drugiej odsłonie dała sobie strzelić gola ze stałego fragmentu gry. W efekcie JKS musiał się odsłonić i mało brakowało, by Izolator w końcówce podwyższył jeszcze wynik.

Początek spotkania należał do gospodarzy, których trzy z pozoru niegroźne strzały przeszły zaledwie centymetry obok słupka bramki Dominika Lisa. Na pierwszy celny strzał gości musieliśmy poczekać do 20. minuty, kiedy to uderzenie Sebastiana Pawlaka wylądowało w rękawicach golkipera gospodarzy Dawida Kuszaby.

Jarosławianie przejęli inicjatywę i w 30. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Mateusz Jurczak przegrał piłkę na lewą stronę pola karnego do nadbiegającego Sebastiana Pawlaka, lecz ten uderzył po ziemi obok bramki.

Po zmianie stron coraz odważniej zaczęli grać gospodarze. W 54. minucie doskonale na przedpolu spisał się Dominik Lis, chwytając piłkę, którą próbował opanować atakujący Wojciech Filip. Niestety, 5 minut później Izolator cieszył się z prowadzenia. Z rzutu wolnego bocznej strefy boiska dośrodkował Adrian Sitek, a z bliska do siatki trafił Marcin Dudek.

Goście ruszyli do odrabiania strat, jednak boguchwalska defensywa, która w czwartym kolejnym meczu zachowała czyste konto, nie dała się zaskoczyć, zaś w 61. minucie miała również sporo szczęścia. Jarosławianie posłali wówczas w pole karne całą serię dośrodkowań i strzałów, ale za każdym razem obrońcy wybijali futbolówkę. Do czasu aż ta trafiła pod nogi Wadima Ukrainca, który z woleja huknął w poprzeczkę.

Odsłonięci goście narażali się na kontry. Po jednej z nich w 70. minucie przed szansą stanął rezerwowy Marcin Dobrzański, ale przegrał pojedynek z Dominikiem Lisem. Groźnie w 83. minucie było również po akcji Dawida Pałysa-Rydzika i Patryka Zielińskiego – strzał tego drugiego ofiarnie zablokował Sebastian Sobolewski.