Pokonać drużynę Hrabiego

Przed zespołami IV ligi podkarpackiej 10. kolejka rywalizacji o punkty. Piłkarzy Jarosławskiego Klubu Sportowego czeka w sobotę pojedynek z jednym z beniaminków tej klasy rozgrywkowej – Koroną Rzeszów.

Jarosławianie przed tygodniem przegrali w Boguchwale z Izolatorem 0:1. Porażka ta oddaliła naszą drużynę od ligowej czołówki – JKS z trzynastoma punktami na koncie zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli i do liderującej Polonii Przemyśl traci już dziesięć „oczek”. Niepowodzenie w Boguchwale czarno-niebiescy będą chcieli powetować sobie w starciu z rzeszowską Koroną.

Rzeszowianie na poziomie IV ligi występują dopiero drugi raz w historii. Debiutancką kampanię (2007-08) zakończyli na siedemnastej pozycji, co oznaczało dla nich spadek do klasy okręgowej. Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu Korona również jest siedemnasta. Do tej pory zdobyła cztery punkty, notując remis w inauguracyjnym meczu w Kolbuszowej (3:3) oraz wygrywając u siebie z Orłem Przeworsk (3:2).

Najciekawszą postacią naszego sobotniego rywala jest bez wątpienia trener. 68-letni Zdzisław Napieracz, znany jako „Hrabia”, to jedna z legend podkarpackiego futbolu. Jako piłkarz największe sukcesy święcił ze Stalą Rzeszów, z którą w sezonie 1974-75 wywalczył Puchar Polski oraz awansował do ekstraklasy, oraz z Zagłębiem Sosnowiec, z którym również sięgnął po krajowy puchar (1976-77). Z oboma klubami rywalizował również w Pucharze Zdobywców Pucharów. Po powrocie do Rzeszowa został piłkarzem, a następnie trenerem w Zelmerze, w którym pracował przez 16 lat. W późniejszym okresie szkolił wiele drużyn w naszym województwie. W ubiegłym sezonie wprowadził do IV ligi Koronę.

W przedsezonowym sparingu JKS wygrał z Koroną 2:1 (fot. Dominik Budzowski)

W zespole trenera Napieracza próżno szukać wielkich nazwisk, choć jest kilka ciekawych postaci. Nie brakuje również wychowanków dwóch największych rzeszowskich klubów – Resovii i Stali. Barwy Korony bronią chociażby: mający za sobą występy w drugoligowej Stali Mielec oraz będący przed kilkoma laty w kadrze Lechii Gdańsk Michał Pruchnik, czy też doświadczony Tomasz Zieliński, grający na zapleczu ekstraklasy jako piłkarz Stali Stalowa Wola.

Kibice śledzący rozgrywki III ligi mogą z kolei kojarzyć: Adriana Mołdocha (wcześniej Resovia), Adriana Busztę (Karpaty Krosno, Stal Rzeszów) oraz Damiana Karwackiego (Tomasovia Tomaszów Lubelski). W drużynie Korony występuje także pochodzący z Jarosławia i grający niegdyś w drużynach młodzieżowych JKS Łukasz Gwóźdź.

Dla obu drużyn będzie to druga konfrontacja w tym roku. W lipcowym sparingu JKS wygrał z Koroną 2:1 po bramkach Mateusza Jurczaka i Tomasza Przewoźnika (dla gości trafił z karnego Patrycjan Tłuczek). Oby naszej drużynie udało się powtórzyć (lub poprawić) ten wynik, zaś uniknąć wpadki, jaka przydarzyła się podczas jedynej do tej pory ligowej wizyty Korony w naszym mieście. We wspomnianym już sezonie 2007-08 rzeszowski zespół tylko raz zdołał wygrać poza własnym stadionem. Udało się to właśnie przy Bandurskiego, gdzie Korona pokonała JKS w szokującym stosunku… 8:3.

Na mecz z rzeszowskim beniaminkiem zapraszamy w sobotę o godzinie 15.00. Zachęcamy również do śledzenia relacji na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Koroną:
ogółem: 2 mecze – 1 zwycięstwo, 0 remisów, 1 porażka – bramki 6:8
w Jarosławiu: 1 mecz – 0 zwycięstw, 0 remisów, 1 porażka – bramki 3:8

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.