Zwycięstwo w bólach

Niespodzianki nie było – w meczu 10. kolejki IV ligi JKS pokonał przed własną publicznością Koronę Rzeszów 2:1. Jarosławianie musieli się jednak sporo napocić, by sięgnąć po komplet punktów.

Mimo końcowego sukcesu, gospodarze nie zaliczą tego występu do udanych. Przez długi czas nie potrafili rozmontować defensywy rzeszowskiego beniaminka, który w 23. minucie niespodziewanie objął prowadzenie. Dopiero w drugiej połowie gra jarosławian wyglądała lepiej, czego efektem były gole Bartłomieja Raby i Wadima Ukrainca. W końcówce spotkania do naszej drużyny uśmiechnęło się również szczęście, gdy strzał Patrycjusza Tłuczka trafił w słupek jarosławskiej bramki.

Jak padły gole
0:1 Damian Karwacki 23′
Pod linią końcową boiska Adrian Buszta zabrał piłkę Tomaszowi Przewoźnikowi, po czym wbiegł w pole karne i podał do niepilnowanego Damiana Karwackiego. Ten przyjął futbolówkę i strzałem w krótki róg zaskoczył Dominika Lisa.

1:1 Bartłomiej Raba 55′
Z lewej strony boiska świetne dośrodkowanie wykonał Dawid Kuliga. Wbiegający w szesnastkę Bartłomiej Raba wyprzedził obrońcę i płaskim strzałem posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Korony.

2:1 Wadim Ukrainec 79′
Okres przewagi jarosławian został zwieńczony ładnym golem ukraińskiego pomocnika. Lewą stroną boiska przedarł się Paweł Oziębło, który wycofał piłkę na 16 metr. Uderzenie Wadima wylądowało w „długim” rogu rzeszowskiej bramki.

JKS: Lis – Przewoźnik (46′ Broda), Sobolewski, Saramak, Kuliga – Bała (82′ Ptasznik), Ukrainec, Bańka, Pawlak (46′ Oziębło) – Raba, Jurczak (90+2′ Brodowicz)
Korona: Szczepański – Gołda, Gwóźdź, Ferenc, Kuca – Przybyło (68′ Delekta), Sarzyński (80′ Tłuczek), Bober (71′ Witkowski), Mołdoch (71′ Kozicki), Buszta (80′ Ryżak) – Karwacki (80′ Zieliński)