JKS w finale

Nasi piłkarze udanie zaprezentowali się w półfinałowym meczu rozgrywek Pucharu Polski szczebla okręgowego. Na stadionie przy ulicy Bandurskiego pokonali 2:1 swojego ligowego rywala z Wiązownicy.

Wynik spotkania ustalony został już w pierwszej połowie, w której stroną przeważającą byli jarosławianie. Swoją dominację w początkowym kwadransie spuentowali pięknym golem Sebastiana Pawlaka. Niestety, wkrótce rywale doprowadzili do wyrównania, ale kolejne równie efektowne trafienie Bartłomieja Raby znów wyprowadziło JKS na prowadzenie. Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale czarno-niebiescy nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.

fot. Dominik Budzowski (3)

W okręgowym finale rywalem naszej drużyny będzie trzecioligowy Sokół Sieniawa, który w drugim spotkaniu półfinałowym pokonał 1:0 Wólczankę Wólka Pełkińska.

Jak padły gole
1:0 Sebastian Pawlak 11′
Golkiper Wiązownicy, Bartłomiej Michałowicz, wybiegł na 20 metr od własnej bramki, chcąc uprzedzić Bartłomieja Rabę w wyścigu do piłki. Wybił ją jednak głową w kierunku środka boiska wprost pod nogi Sebastiana Pawlaka, który nie namyślając się zbytnio, posłał futbolówkę lobem w stronę bramki. Mocno operujący wiatr wyhamował jej lot na tyle, że wpadła do siatki. Pytanie, czy gdyby wiał w przeciwną stronę, to „Seba” również wziąłby na to odpowiednią poprawkę?

1:1 Rafał Michalik 21′
Jedna z niewielu akcji rywali w pierwszych dwóch kwadransach. Kacper Rop zagrał długą piłkę do Michalika, a ten, widząc wysuniętego Andrzeja Mikusa, przelobował go, doprowadzając w ten sposób do wyrównania.

2:1 Bartłomiej Raba 27′
Gol niewiele ustępujący urodą wcześniejszym dwóm. Na prawej stronie boiska znalazł się Adrian Brodowicz, który podał futbolówkę na pole karne do kapitana jarosławskiej drużyny. Ten uderzył z pierwszej piłki, trafiając w „długi” róg tuż przy samym słupku.

JKS: Mikus – Broda, Szakiel, Saramak, Kuliga – Brodowicz (64′ Pilch), Sobolewski, Bańka (46′ Ukrainec), Oziębło (22′ Bała) – Pawlak, Raba
Wiązownica: Michałowicz – Baran, Halejcio, Sokolenko, R. Gil (46′ Bartnik) – Bałanda (46′ Soczek), Fedor (46′ Daniel), Lorenc (79′ Kasia), Rop, Pigan (46′ A. Gil) – Michalik

Saramak 76′, Sobolewski 90+1′ – R. Gil 45′
Sędziowali: Marcin Kogut oraz Paweł Pawlus i Paweł Małysz (Przemyśl)
Widzów: 100

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.