Wizyta po latach

W 11. kolejce rozgrywek IV ligi piłkarzy Jarosławskiego Klubu Sportowego czeka wyjazd na północ województwa. W sobotę o godzinie 11 jarosławianie zagrają w Gorzycach z miejscową Stalą.

Najbliższy rywal czarno-niebieskich to beniaminek IV ligi. Stal w dotychczasowych dziesięciu meczach zgromadziła osiem punktów i plasuje się na czternastej pozycji w tabeli. Połowę ze swojego dorobku punktowego „Stalowcy” zdobyli w dwóch ostatnich kolejkach, w których zanotowali zwycięstwo nad Koroną Rzeszów (1:0) oraz remis z Błękitnymi Ropczyce (3:3). W tym ostatnim spotkaniu jedną z bramek zdobył Patryk Wilk, którego jarosławscy kibice mogą pamiętać z występów w Jarosławiu wiosną 2017 roku.

Jarosławianie po zwycięstwach nad Koroną Rzeszów (w lidze) i Wiązownicą (w pucharze) postarają się przywieźć komplet punktów z Gorzyc (fot. Dominik Budzowski)

Nasza drużyna po dziesięciu meczach zajmuje ósme miejsce w tabeli. JKS ma na swoim koncie szesnaście punktów i do liderującej Polonii traci wciąż dziesięć „oczek”. Jeśli więc podopieczni Pawła Załogi chcą jeszcze włączyć się do walki o czołowe lokaty, muszą regularnie wygrywać.

Wizyta w Gorzycach, gdzie w latach 2000-2004 na mecze zaplecza ekstraklasy przyjeżdżał m.in.: Lech Poznań, ŁKS Łódź czy Jagiellonia, będzie dla naszego zespołu pewnego rodzaju niewiadomą. A to dlatego, że dla obu klubów będzie to prawdziwe spotkanie po latach – ostatni raz o ligowe punkty drużyny te zagrały ze sobą w maju 1974 roku.

Początek meczu ze Stalą w sobotę o godzinie 11. Zawody poprowadzi pan Dominik Paul z Leżajska. Na relację zapraszamy tradycyjnie na nasz profil na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS ze Stalą Gorzyce:
ogółem: 6 meczów – 3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki – bramki 14:8
w Gorzycach: 3 mecze – 0 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki – bramki 5:8

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.