Wygrana w osłabieniu

Nasi piłkarze przywieźli komplet punktów z Gorzyc, gdzie pokonali miejscową Stal 1:0. Zwycięstwo nad beniaminkiem dał samobójczy strzał obrońcy gospodarzy – Patryka Wilka.

Stroną przeważającą byli w tym meczu jarosławianie. Niestety bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną i twardo grającą defensywę Stali. W pierwszej połowie szanse na zdobycie bramki mieli Kamil Bała i Mateusz Jurczak. Ten ostatni zawodnik nie wykorzystał również dobrej okazji po przerwie.

Jak padł jedyny gol
0:1 Patryk Wilk 84′ (samobójczy)
Do momentu gdy w 62. minucie boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić grający w ligowym meczu po raz pierwszy w wyjściowym składzie Maksymilian Szakiel, przewaga jarosławian nie podlegała dyskusji. Grając jednak w osłabieniu, JKS cofnął się nieco na własną połowę boiska. Okres kilkuminutowego naporu Stali zakończyła kontra jarosławian, w której ciężar gry wzięli na siebie boczni obrońcy. W finalnej fazie akcji na pole karne dośrodkował Patryk Broda, zaś efektowną główką własnego bramkarza zaskoczył Patryk Wilk.

Stal: Kozieł – Łuczakowski, Winiarski, Wilk, Syguła (62′ Pawlik) – Toś (82′ Stelmach), Falasa (62′ Szustak), Machowski, B. Idec, Bernaś – Szymanek
JKS: Lis – Broda, Szakiel, Saramak, Kuliga – Bała, Sobolewski, Bańka (81′ Ukrainec), Pawlak (65′ Przewoźnik) – Raba, Jurczak (85′ Ptasznik)