Uratowany punkt

Jeden punkt wywalczyli nasi czwartoligowi piłkarze w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Błękitnym Ropczyce. Jarosławianie po pierwszej połowie przegrywali już 0:2, ale zdołali odrobić straty i ostatecznie zremisowali 2:2.

Pierwsza odsłona wypadła w wykonaniu czarno-niebieskich fatalnie. JKS praktycznie ani razu nie zagroził poważniej bramce gospodarzy, którzy z kolei dwukrotnie zmusili Dominika Lisa do kapitulacji. Obraz gry odmieniło wejście z ławki rezerwowych Mateusza Jurczaka, który tuż po pojawieniu się na boisku zdobył gola kontaktowego, zaś kilkanaście minut później zaliczył asystę przy bramce dającej wyrównanie. Gdy wydawało się, że jarosławianie przechylą nawet szalę zwycięstwa na swoją korzyść, od porażki uratował ich Dominik Lis, wygrywając pojedynek sam na sam z graczem Błękitnych, Mariuszem Wiktorem.

fot. Dominik Budzowski (3)

Jak padły gole
1:0 Łukasz Kosiba 25′
Prostopadłe podanie Huberta Siepierskiego trafiło do wybiegającego zza pleców naszych obrońców Łukasza Kosiby. Ten minął w polu karnym wybiegającego z bramki Dominika Lisa i strzałem po ziemi posłał piłkę do siatki.

2:0 Mariusz Wiktor 40′
Drużyna gospodarzy egzekwowała rzut z autu na wysokości pola karnego JKS. Daleko wrzuconą piłkę głową wybił Tomasz Przewoźnik, lecz futbolówka trafiła pod nogi pozostawionego bez opieki Mariusza Wiktora, który z 14 metrów huknął nie do obrony.

2:1 Mateusz Jurczak 47′
Widząc, że gra naszej drużyny się nie klei, trener Paweł Załoga od pierwszej minuty drugiej połowy desygnował do gry rezerwowego tego dnia Mateusza Jurczaka. Ten po około stu sekundach zrewanżował się golem kontaktowym. Po dośrodkowaniu Dawida Kuligi uderzył głową piłkę, która po koźle wpadła do siatki mimo interwencji, wprowadzonego również po przerwie w miejsce kontuzjowanego Damiana Albrychta, Dariusza Kosiby.

2:2 Sebastian Pawlak 64′
W akcji dającej naszej drużynie wyrównanie znów spory udział miał Mateusz Jurczak. Po podaniu Bartłomieja Raby wbiegł on w pole karne, po czym dograł na szósty metr do Sebastiana Pawlaka, który z bliska dopełnił formalności.

Błękitni: Albrycht (46′ D. Kosiba) – Kukla, Waszczuk, Świętoń, Orzech – Siepierski, Sulisz, T. Kot (68′ Darłak), Wiktor (88′ Saj), Piwowar (90′ Kalin) – Ł. Kosiba (90+6′ Majcher)
JKS: Lis – Broda, Przewoźnik, Saramak, Kuliga – Bała, Ukrainec, Sobolewski (46′ Jurczak), Bańka, Raba – Pawlak

T. Kot 30′, Orzech 33′, Siepierski 56′, Kukla 65′, Sulisz 80′ – Ukrainec 70′, Bańka 90+4′
Orzech 90+3′
Sędziowali: Gerard Gawron oraz Jacek Węgrzyn i Mariusz Kasza (Mielec)
Widzów: 200

Więcej o meczu w najbliższym numerze tygodnika „Życie Podkarpackie”

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.