Nie zlekceważyć Sokoła

Najbliższa, trzynasta już, seria gier IV ligi przyniesie nam kolejny pojedynek na stadionie przy ulicy Bandurskiego. W sobotę punktualnie o godzinie 15.00 piłkarze JKS zmierzą się z Sokołem Nisko.

Czarno-niebiescy wracają na własne boisko po trzech tygodniach. W poprzednich dwóch seriach spotkań grali w delegacjach, pokonując najpierw 1:0 Stal Gorzyce, a następnie remisując 2:2 z Błękitnymi Ropczyce. Wyniki te nie pozwoliły naszej drużynie przesunąć się wyżej w ligowej klasyfikacji – z dorobkiem 20 punktów JKS plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli.

Ostatni ze wspomnianych rezultatów nieco rozczarował jarosławskich kibiców, którzy w starciu z broniącym się przed degradacją zespołem z Ropczyc liczyli na zwycięstwo. Okazja do poprawy nastrojów nadarzy się już w sobotę, bowiem goszczący w Jarosławiu Sokół również nie może póki co uznać tego sezonu za udany.

Niżanie, których najbardziej znanym piłkarzem jest 40-letni Jacek Maciorowski (grający w przeszłości m.in. w Śląsku Wrocław i Stali Stalowa Wola) zajmują aktualnie czternaste miejsce w tabeli, mając zaledwie dwupunktową przewagę nad strefą spadkową. Na dodatek przed tygodniem ulegli na własnym stadionie 0:1 lokalnemu rywalowi – Stali Gorzyce, który dzięki temu wyprzedził Sokoła w ligowej klasyfikacji.

W lipcu tego roku JKS przegrał z Sokołem w meczu sparingowym. Ostatni raz o stawkę oba zespoły zagrały natomiast w maju 2017 roku. W wojewódzkim półfinale Pucharu Polski jarosławianie wygrali wówczas 3:1 (fot. Dominik Budzowski)

Do grodu nad Sanem niżanie przyjadę głodni sukcesu i chętni zmazania plamy za porażkę z beniaminkiem. Jarosławianie będą więc musieli być skupieni od pierwszej do ostatniej minuty, by uniknąć niepotrzebnych błędów i móc zaksięgować komplet punktów.

Na spotkanie z Sokołem Nisko zapraszamy już w sobotę o godzinie 15. Relacja z tego pojedynku tradycyjnie na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Sokołem:
ogółem: 26 meczów – 18 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek – bramki 56:28
w Jarosławiu: 13 meczów – 10 zwycięstw, 0 remisów, 3 porażki – bramki 34:14

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.