Deklasacja

Trzynasta kolejka ligowych rozgrywek była dla naszych piłkarzy wyjątkowo udana. Jarosławianie wygrali z Sokołem Nisko aż 6:0, w pełni wykorzystując słabą postawę rywali.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty przebiegało pod dyktando czarno-niebieskich, a końcowy wynik w pełni odzwierciedla to, co działo się na murawie. Goście toczyli wyrównany pojedynek właściwie tylko przez kwadrans. Później z każdą kolejną straconą bramką bledli w oczach. Szczególnie słabo zaprezentowała się linia obrony, w którą nasi piłkarze wchodzili tego dnia niemal jak nóż w masło.

Jak padły gole
1:0 Sebastian Pawlak 12′
Jarosławianie przeprowadzali atak pozycyjny. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Raba, jednak piłka po rykoszecie od nogi jednego z obrońców trafiła do wybiegającego zza pleców niżańskich stoperów Sebastiana Pawlaka, który uderzył bez namysłu, otwierając wynik spotkania.

fot. Dominik Budzowski (3)

2:0 Mateusz Jurczak 25′
Krótko rozegrany przez gospodarzy rzut rożny. Dawid Kuliga podał przed pole karne do Sebastiana Pawlaka, a ten dośrodkował przed bramkę Sokoła. Nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystał Mateusz Jurczak, który strzałem głową pokonał Krzysztofa Piętowskiego.

3:0 Bartłomiej Raba 38′
Kolejny pokaz bezradności obrony Sokoła. Tomasz Przewoźnik wbiegł w pole karne, po czym dośrodkował na dalszy słupek. Stojący tam doświadczony Jacek Maciorowski wybił piłkę, jednak uczynił to zbyt lekko – Bartłomiej Raba pospieszył z dobitką i mecz właściwie był już rozstrzygnięty.

4:0 Maciej Saramak 61′
Druga w tym spotkaniu asysta Bartka Raby. Po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkował on na piąty metr, gdzie pozostawionemu bez opieki Maciejowi Saramakowi wystarczyło jedynie dołożyć nogę.

5:0 Adrian Brodowicz 82′
Akcja trójki rezerwowych graczy JKS. Sebastian Sobolewski zagrał w pole karne do wracającego po kontuzji Pawła Oziębły, a ten wyłożył piłkę Adrianowi Brodowiczowi, który z bliska wpakował ją do siatki, zdobywając pierwszego ligowego gola w karierze.

6:0 Sebastian Pawlak 90′
Strzelanie goli zakończył ten, który je rozpoczął. Po akcji Dawida Kuligi, mającego tego dnia możliwość zaprezentowania swoich ofensywnych walorów, Seba z bliska skierował piłkę do bramki obok zdruzgotanego Piętowskiego.

JKS: Lis – Broda, Szakiel, Saramak (62′ Sobolewski), Kuliga – Bała (75′ Oziębło), Przewoźnik, Bańka, Pawlak – Jurczak (75′ Brodowicz), Raba (69′ Ptasznik)
Sokół: Piętowski – Wojtak (84′ Sulich), Pliszka, Maciorowski, Kostyra – Piotrowski (46′ Mroczek), Drelich (72′ K. Lewiński), Tyczyński (33′ Szewc), Kata, Serafin – Tur

Pliszka 41′, Kostyra 68′
Sędziowali: Jakub Koza oraz Jacek Chmiel i Bartosz Opiela (Dębica)
Widzów: 200

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.