Sprawić prezent trenerowi

W czternastej serii spotkań IV ligi piłkarzy JKS czeka kolejny w tym sezonie wyjazd na zachód województwa. W sobotę w Dębicy czarno-niebiescy zmierzą się z tamtejszym Igloopolem.

Popularne „Morsy”, bo taki przydomek nosi drużyna Igloopolu, to jedyny klub w podkarpackiej IV lidze, który może poszczycić się grą w przeszłości w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ekstraklasie dębiczanie występowali przez dwa sezony – od 1990 do 1992 roku. W tym czasie na stadionie Igloopolu przegrała m.in. dwukrotnie Legia Warszawa, zaś w dębickiej jedenastce pierwsze występy na najwyższym szczeblu notowali tacy piłkarze jak: Sławomir Majak, Jerzy Podbrożny, Jacek Zieliński, a także srebrni medaliści Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie – Aleksander Kłak i Marek Bajor.

Oczywiście zanim Igloopol zameldował się w gronie najlepszych polskich drużyn, musiał sukcesywnie przebrnąć niższe szczeble rozgrywkowe. Droga do pierwszego w historii awansu do III ligi (1980) wiodła przez długie i skomplikowane baraże, w których dębiczanie musieli pokonać aż czterech rywali. Najwięcej problemów sprawił im wówczas JKS, z którym Igloopol wygrał dopiero po rzutach karnych.

Po rozbiciu Sokoła Nisko JKS powalczy o kolejny komplet punktów (fot. Dominik Budzowski)

Dziś dębiczanie próbują odzyskać dawny blask, choć w obecnym sezonie ich szanse na odegranie czołowej roli w IV lidze nie są zbyt wielkie. W dotychczasowych 13 meczach Igloopol zdobył 19 punktów, co pozwala drużynie zajmować 10. lokatę w tabeli.

Po niezbyt udanym początku sezonu, w ostatnich tygodniach „Morsy” radzą sobie jednak bardzo przyzwoicie. W siedmiu poprzednich meczach ligowych Igloopol przegrał tylko raz (skromnie 2:3 z Izolatorem Boguchwała), a przed tygodniem pokonał 4:1 w Gorzycach tamtejszą Stal, trzy decydujące gole strzelając po 86. minucie gry.

Dla jarosławian jest to sygnał, by nie lekceważyć swojego rywala. Nasi piłkarze muszą mieć w pamięci chociażby swój niedawny wyjazd do położonych niespełna 20 km od Dębicy Ropczyc, gdzie JKS musiał odrabiać nawet dwubramkową stratę. Pojedynek z Błękitnymi zakończył się ostatecznie polubownym remisem, zaś to niepowodzenie jarosławianie powetowali sobie przed tygodniem, kiedy to w świetnym stylu rozbili 6:0 Sokoła Nisko.

Które oblicze drużyna zaprezentuje w sobotę w Dębicy? Kibice oraz trener Paweł Załoga, który w piątek obchodzi 43. urodziny, pragnęliby zobaczyć to z meczu z Sokołem. Oby piłkarzom udało się sprawić mu miły, urodzinowy prezent.

Początek spotkania w Dębicy w sobotę o godzinie 15.00. Na relację zapraszamy tradycyjnie na nasz profil na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Igloopolem:
ogółem: 13 meczów – 2 zwycięstwa, 4 remisy, 7 porażek – bramki 10:16
w Dębicy: 6 meczów – 1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki – bramki 4:8

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.