Grała nasza młodzież

Drużyny młodzieżowe Jarosławskiego Klubu Sportowego powoli szykują się już do zimowej przerwy. W miniony weekend rundę zakończyli trampkarze młodsi, zaś trzy pozostałe zespoły po raz ostatni zagrały na własnym stadionie.

W sobotę z jarosławską publicznością pożegnali się juniorzy. Starsi pozazdrościli chyba seniorom, którzy przed tygodniem wbili pół tuzina goli jedenastce Sokoła Nisko – w spotkaniu z drużyną tego właśnie klubu podopieczni trenera Michała Bloka zaprezentowali znakomitą dyspozycję i skuteczność, gromiąc niżan aż 8:2. Zwycięstwo to oznacza, że bez względu na rezultat ostatniego meczu (w sobotę JKS zagra w Rzeszowie z rezerwą Resovii) jarosławianie zakończą rozgrywki na czwartej pozycji w grupie B.

Prowadzeni przez Stanisława Kowalika juniorzy młodsi zmierzyli się z kolei w derbowym pojedynku z Polonią Przemyśl. Bohaterem tego pojedynku został Kacper Bartoszek, który popisał się hat-trickiem, dającym naszej drużynie zwycięstwo 3:2. Wygrana ta zapewniła naszemu zespołowi pozostanie w grupie B.

fot. Facebook

W niedzielę swój ostatni oficjalny mecz w 2018 roku rozegrali trampkarze młodsi. Drużyna trenera Bartosza Pieli zagrała w Mielcu z pewną awansu do wyższej grupy Stalą i była bliska sprawienia niespodzianki. Po golu Patryka Kiełta JKS prowadził 1:0 i dopiero w drugiej połowie rywale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tego samego dnia derbowy pojedynek z Czuwajem rozegrali młodzicy młodsi (trener Jacek Mikłasz). Czarno-niebiescy pokonali lokalnego rywala 4:2, dzięki czemu są już pewni, że wiosną występować będą w gronie ośmiu najmocniejszych zespołów Podkarpacia w tej kategorii wiekowej. W ostatnim jesiennym spotkaniu zagrają jeszcze w Nowej Sarzynie, a w przypadku zwycięstwa – zajmą w swojej grupie pierwsze miejsce.


Juniorzy starsi
(sobota 27 października)
JKS Jarosław – Sokół Nisko  8:2
gole: Kacper Benc (2), Oliwier Pilch, Sebastian Piróg, Dawid Mazur, Tomasz Łychacz, Albert Zarębiński, Marcin Brodowicz


Juniorzy młodsi
(sobota 27 października)
JKS Jarosław – Polonia Przemyśl  3:2
gole: Kacper Bartoszek (3)


Trampkarze młodsi
(niedziela 28 października)
SMS Stal Mielec – JKS Jarosław  2:1
gol: Patryk Kiełt


Młodzicy młodsi
(niedziela 28 października)
JKS Jarosław – Czuwaj Przemyśl  4:2
gole: Marcin Wiśniowski (2), Ksawery Rokoszyński, Bartosz Dworak

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.