Hit rundy

Pierwszą rundę sezonu 2018-19 piłkarze Jarosławskiego Klubu Sportowego zakończą meczem, na który kibice czekali od początku rozgrywek. Przy ulicy Bandurskiego czarno-niebiescy zmierzą się z Polonią Przemyśl.

Pojedynki między klubami z Jarosławia i Przemyśla od zawsze elektryzowały sympatyków sportu z obu miast. Nie ma znaczenia w jakiej klasie rozgrywkowej są one toczone, ani jakie cele stawiają sobie obie drużyny na dany sezon. Nie inaczej jest i tym razem.

JKS po degradacji z III ligi myśli głównie o powrocie do gry własnymi wychowankami oraz wprowadzaniu do składu młodzieży. Wynik sportowy jest oczywiście zawsze ważny, choć mimo że w trakcie rozgrywek dało się słyszeć przebąkiwania o włączeniu się do walki o awans, to jednak aktualna sytuacja w tabeli powoduje, że nikt w stosunku do piłkarzy takich wygórowanych oczekiwań nie ma.

fot. Jakub Kwiecień

Nieco inaczej jest w Polonii. Przemyślanie kapitalnie rozpoczęli sezon, będąc niepokonanymi przez jedenaście pierwszych kolejek. Kryzys nastąpił w połowie października – w czterech kolejnych spotkaniach popularna „Barcelonka” zdobyła zaledwie jeden punkt. Tę fatalną passę udało się przerwać dopiero przed tygodniem, kiedy to Polonia pokonała 4:2 Stal Gorzyce. Aktualnie przemyślanie mają na koncie 33 punkty – tyle samo co lider z Boguchwały.

Sobotni mecz będzie wyjątkowy nie tylko dla kibiców, ale także dla części piłkarzy. W szeregach Polonii gra czterech zawodników występujących wcześniej w Jarosławiu – Piotr Cisek, Tomasz Walat, Patryk Andreasik i Marcin Sobol, choć ten ostatni od sierpnia leczy kontuzję. Z kolei JKS prowadzi były piłkarz i trener Polonii, Paweł Załoga, zaś zawodnikami przemyskiego klubu byli przez krótki czas Artur Bańka i Andrzej Mikus.

Jak zakończy się derbowy pojedynek? Przekonamy się w sobotę o godzinie 13. Transmisję z meczu przeprowadzi serwis Polsport.LIVE. Na relację zapraszamy również na nasz profil na facebooku.

Dotychczasowe powojenne ligowe mecze JKS z Polonią:
ogółem: 77 meczów – 28 zwycięstw, 10 remisów, 37 porażek – bramki 117:132 (brak 2 wyników)
w Jarosławiu: 38 meczów – 19 zwycięstw, 7 remisów, 11 porażek – bramki 73:49

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.