Roszady kadrowe

Znamy już kadrę, która reprezentować będzie JKS w rundzie wiosennej sezonu 2018-19.

PO STRONIE UBYTKÓW
Z zespołem w trakcie zimowego okna transferowego pożegnało się kilku podstawowych graczy. Przede wszystkim kapitan drużyny Bartłomiej Raba, który wiosną występować będzie w KS Wiązownica. Popularny „Loczek” rozegrał w barwach JKS 312 spotkań (280 w lidze i 32 w Pucharze Polski), zdobywając w nich 91 goli (77 ligowych i 14 pucharowych).

Aż czterech graczy przeniosło się do drużyn występujących na wyższym szczeblu rozgrywkowym, a dokładniej w III lidze. Kamil Bała oraz Tomasz Przewoźnik będą grać w Wólczance Wólka Pełkińska. Pierwszy z nich skończy w tym roku dopiero 19 lat, a już zdążył rozegrać w naszym zespole 60 meczów (57 w lidze i 3 w pucharze) oraz strzelić 5 goli (4 w lidze oraz 1 w rozgrywkach pucharowych). Natomiast starszy o trzy lata Tomasz Przewoźnik wraca do Wólczanki po półrocznym pobycie w Jarosławiu, podczas którego w 17 występach zdobył jedną bramkę.

Wśród tych, którzy odeszli z zespołu, jest m.in. Bartłomiej Raba (po prawej). Wiosną przywdzieje on barwy klubu z Wiązownicy (fot. Dominik Budzowski)

Niewiele dalej, bo do Sieniawy, swoje kroki skierował Patryk Broda. Boczny obrońca reprezentował czarno-niebieskie barwy przez ostatni rok. W tym czasie rozegrał 32 spotkania ligowe oraz 3 pucharowe. Z kolei na Lubelszczyznę – do Avii Świdnik – przeniósł się Dawid Kuliga, dla którego ostatnie pół roku było drugim pobytem na stadionie przy Bandurskiego. W sumie w barwach JKS wystąpił 58 razy (w tym 50-krotnie w lidze).

Wiosną w Jarosławiu nie zobaczymy również Andrzeja Mikusa. Po dwuipółletnim okresie gry w naszym zespole zdecydował się on na przenosiny do Granicy Stubno. W jarosławskiej drużynie rozegrał łącznie 23 mecze ligowe oraz 3 pucharowe.

Z drużyną pożegnali się także: Wadim Ukrainec oraz Kacper Benc. Pierwszy z nich w poprzedniej rundzie wystąpił w 16 spotkaniach (w tym 13 ligowych), w których zdobył 2 bramki. Z kolei niespełna 18-letni Benc nie zdążył jeszcze zadebiutować w pierwszym zespole JKS; w nadchodzącej rundzie grać będzie w Piaście Tuczempy.

Wszystkim wymienionym graczom dziękujemy serdecznie za reprezentowanie barw Jarosławskiego Klubu Sportowego, życząc jednocześnie wielu sportowych i osobistych sukcesów oraz – mamy nadzieję – w przyszłości powrotu do Jarosławia.

PO STRONIE WZMOCNIEŃ
Miejsce tych, którzy odeszli, zajęli nowi gracze. W zdecydowanej większości są to młodzi, perspektywiczni zawodnicy, dla których wiosna będzie pierwszą okazją do skonfrontowania swoich sił i umiejętności z seniorską piłką. Jednak nie tylko. Defensywę JKS wzmocni Paweł Załoga, który jesienią prowadził zespół jako trener, a teraz połączy zadania szkoleniowe z grą na boisku.

Po pięciu latach Paweł Załoga znów założy koszulkę JKS i zagra w obronie z Maciejem Saramakiem (fot. Jakub Kwiecień)

Dla niezwykle doświadczonego „Osy” nie będzie to żadna nowość – większość kibiców pamięta jego występy w jarosławskim zespole w latach 2012-14. Wówczas wespół z Maciejem Saramakiem stanowił dla większość rywali zaporę nie do przejścia. Łącznie rozegrał w naszych barwach 49 meczów, strzelając 7 goli.

Jarosławską szatnię zna również bramkarz Michał Borowiec oraz obrońca Łukasz Gwóźdź. Pierwszy z nich debiutował w naszym zespole jeszcze w III lidze, zaś ten drugi jest wychowankiem JKS, natomiast obecnie graczem Resovii, skąd jesienią był wypożyczony do Korony Rzeszów. W jej barwach rozegrał 13 spotkań ligowych oraz 3 pucharowe.

Pozostałe nabytki to najzdolniejsza młodzież jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dla czwartoligowych kibiców ich nazwiska są z pewnością nieznane, ale kto wie, czy po zbliżającej się rundzie Jakub Kucharski, Kacper Rabczak, Albert Krzyczkowski, Hubert Świecarz czy Aleks Kopcio nie zapiszą się w pamięci fanów udanymi występami. Wszystkim z całego serca tego życzymy!

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.