Derbowe starcie w Przeworsku

W najbliższą sobotę piłkarze JKS rozpoczną swój wyjazdowy maraton, podczas którego o ligowe punkty trzykrotnie z rzędu powalczą na wyjazdach. Na początek czeka ich pojedynek w Przeworsku, gdzie zmierzą się z tamtejszym Orłem.

Dla kibiców obu klubów będzie to bez wątpienia jedno z najważniejszych spotkań w rundzie wiosennej. Rywalizacja między drużynami z Jarosławia i Przeworska od lat elektryzuje fanów z tych miast. Nie inaczej powinno być i tym razem.

Jak to zwykle w przypadku derbów bywa, trudno przewidzieć końcowy rezultat. Mecze między Orłem i JKS często bywały bardzo wyrównane i zacięte. Patrząc na pozycję w tabeli, wyżej stoją akcję jarosławian, którzy po 22 kolejkach zajmują ósmą lokatę z dorobkiem 34 punktów. Orzeł uzbierał o 11 punktów mniej i plasuje się na czternastej pozycji, a więc tuż nad kreską.

Ostatniego gola w rywalizacji tych drużyn zdobył prawie trzy lata temu Sebastian Pawlak (fot. Dominik Budzowski)

Przeworszczanie w ostatnich tygodniach dostarczyli swoim sympatykom skrajnie odmiennych emocji. Po remisie w Boguchwale z aspirującym do awansu Izolatorem (0:0) przytrafiła im się przykra i bolesna domowa porażka z Koroną Rzeszów (0:1). Nastroje kibiców poprawiły się jednak w ubiegłym tygodniu po wygranej w Gorzycach ze Stalą (3:2) w meczu z gatunku „o sześć punktów”.

Nasza drużyna przystąpi do sobotniego spotkania bez tak dużej presji, jaka ciążyć może na wciąż walczących o pozostanie w lidze gospodarzach. Wygrana nad Przełomem Besko (2:1) przesunęła zespół Pawła Załogi bliżej górnej połówki tabeli. Swoje możliwości i umiejętności czarno-niebiescy będą teraz chcieli potwierdzić w Przeworsku, gdzie z pewnością wesprze ich spora grupa kibiców.

Na mecz Orzeł – JKS zapraszamy już w sobotę o godzinie 16. Relacja tradycyjnie na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Orłem:
ogółem: 56 meczów – 29 zwycięstw, 16 remisów, 10 porażek – bramki 112:57 (brak 1 wyniku)
w Przeworsku: 28 meczów – 15 zwycięstw, 4 remisy, 8 porażek – bramki 48:31

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.