JKS wreszcie wygrał derby

Jarosławscy piłkarze wreszcie doczekali się zwycięstwa nad zespołem ze swojego okręgu. Po niepowodzeniach w sześciu kolejnych meczach derbowych – dwóch porażkach z Piastem, jednej z Polonią, remisie i porażce z Orłem oraz jesiennym remisie z Wiązownicą – JKS pokonał tego ostatniego rywala na jego stadionie 2:1.

Czarno-niebiescy zasłużenie uzyskali dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie, w której wykorzystali dwie z trzech dogodnych okazji bramkowych. Po przerwie rywale zdołali zmniejszyć straty, lecz mimo ich naporu jarosławianie utrzymali korzystny rezultat do końca spotkania.

Jak padły gole
0:1 Oliwier Pilch 7′
Po prostopadłym podaniu Pawła Oziębły w sytuacji sam na sam znalazł się Oliwier Pilch, który nie zmarnował okazji i precyzyjnym uderzeniem przy słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

0:2 Sebastian Pawlak 23′
Wszędobylski tego dnia Paweł Oziębło znalazł się z piłką na prawym skrzydle, skąd dośrodkował na bliższy słupek. Czający się tam Sebastian Pawlak uprzedził obrońcę i strzałem z bliska podwyższył rezultat.

1:2 Michał Daniel 56′
Gospodarze od początku drugiej połowy rzucili się do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać – pięknym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Michał Daniel, a piłka wylądowała w okienku jarosławskiej bramki.

Wiązownica: Michałowicz – Telega, Halejcio, Sokolenko – Gliniak, Daniel (76′ Raba), Lorenc (62′ Soczek), Bartnik – A. Gil, Buć (54′ R. Gil), Nowak
JKS: Lis – Ptasznik, Gwóźdź, Saramak, Jurczak – Pilch (77′ Kołcz), Sobolewski, Brodowicz (72′ Kopcio), Oziębło, Rabczak (69′ Świecarz) – Pawlak (90′ Piróg)