Punkt na trudnym terenie

Spotkanie dwóch drużyn, które zimą zostały mocno odmłodzone, zakończyło się podziałem punktów. JKS zremisował w Pilźnie z Legionem 2:2.

Przez pierwsze 30 minut zdecydowaną przewagę mieli jarosławianie, którzy z kilku okazji bramkowych wykorzystali jedną. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, a po zmianie stron to Legion uzyskał prowadzenie. Na szczęście w końcówce JKS zdołał wyrównać i wywieźć z trudnego terenu jeden punkt.

Jak padły gole
0:1 Paweł Oziębło 13′
Sebastian Sobolewski świetnym, dalekim podaniem obsłużył Pawła Oziębłę, który w sytuacji sam na sam z Dominikiem Mazurem posłał piłkę do siatki.

1:1 Damian Wolański 46′
Już pierwsza akcja drugiej połowy zakończyła się wyrównującą bramką dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Dawida Floriana celną główką popisał się Damian Wolański.

2:1 Damian Wolański 62′
Dawid Florian wygrał w polu karnym pojedynek główkowy, zgrywając piłkę na 12 metr do Damiana Wolańskiego, a ten spokojnie zdążył opanować futbolówkę i posłać ją pod poprzeczkę bramki Dominika Lisa.

2:2 Sebastian Pawlak 84′ (karny)
Po rzucie rożnym obrońcy Legionu wybili piłkę przed pole karne, wprost pod nogi Sebastiana Sobolewskiego. Zawodnik JKS próbował przełożyć sobie piłkę na drugą nogę i został sfaulowany na skraju szesnastki. Podyktowany rzut karny wykorzystał Sebastian Pawlak.

Legion: Mazur – Florian, Tragarz, Tomasiewicz, Cichowski – Chmielowski (55′ Szydło), Bytnar, Ziaja, Kędzior, Łączyński (55′ Siemek) – Wolański
JKS: Lis – Ptasznik, Gwóźdź, Saramak, Sobolewski – Pilch (78′ Piróg), Bańka, Brodowicz (66′ Kołcz), Oziębło (66′ Kopcio), Rabczak (46′ Świecarz) – Pawlak