Zatrzymać wicelidera

W pierwszomajowe święto drużyny IV ligi rozegrają już 26. serię spotkań. Nasi piłkarze po trzech meczach wyjazdowych wystąpią wreszcie przed własną publicznością, podejmując jedenastkę Izolatora Boguchwała.

Popularna „Izolacja” to aktualny wicelider rozgrywek i jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu. W dotychczasowych 25 meczach biało-zieloni zgromadzili 53 punkty, a liderującej Wisłoce ustępują zaledwie o punkt.

Swoje aspiracje drużyna potwierdziła w ostatnią sobotę, kiedy to po dobrym występie rozbiła pogodzoną już z losem Stal Gorzyce 5:0. Hat-trickiem popisał się w tym meczu Patryk Zieliński, który z 26 bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem podkarpackiej IV ligi.

Jesienią JKS zdołał zatrzymać strzeleckie zapędy Patryka Zielińskiego, ale i tak przegrał w Boguchwale 0:1 (fot. Dominik Budzowski)

Swojego gola zdobył w sobotę także najskuteczniejszy w naszym zespole Sebastian Pawlak. Bramka strzelona w Pilźnie była jego dziesiątym trafieniem w sezonie (pod tym względem jest to najlepszy sezon „Seby” w zespole czarno-niebieskich), które pomogło w wywalczeniu jednego punktu. W sumie jarosławianie mają ich na koncie 38, co pozwala im zajmować siódmą pozycję w tabeli.

Do meczu z Izolatorem JKS przystąpi głodny zwycięstwa, ale też osłabiony brakiem Mateusza Jurczaka (kontuzja oraz wyjazd zagranicę) i Sebastiana Sobolewskiego (żółte kartki). Czy ambitni jarosławianie zdołają zrewanżować się rywalom za jesienną porażkę w Boguchwale i popsuć im plany dotyczące awansu do III ligi? Przekonamy się w środę o godzinie 17. Tradycyjnie zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Izolatorem:
ogółem: 31 meczów – 14 zwycięstw, 5 remisów, 12 porażek – bramki 49:50
w Jarosławiu: 15 meczów – 9 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki – bramki 35:18

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.