Trudny sprawdzian w Rzeszowie

W sobotnie popołudnie piłkarzy Jarosławskiego Klubu Sportowego czeka kolejny trudny mecz. W Rzeszowie czarno-niebiescy zmierzą się z rewelacją rundy wiosennej – miejscową Koroną.

Rzeszowski zespół na półmetku ligowych rozgrywek zamykał tabelę z dorobkiem zaledwie sześciu punktów i wydawał się być pierwszym pewniakiem do spadku do klasy okręgowej. Przed rundą rewanżową drużyna została jednak wzmocniona, co właściwie od razu przełożyło się na wyniki. W dziewięciu wiosennych spotkaniach Korona odniosła aż osiem zwycięstw i dziś plasuje się na trzynastej pozycji w tabeli z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową.

W gronie podopiecznych trenera Grzegorza Opalińskiego, którzy dołączyli do zespołu zimą, jest między innymi Tomasz Walat. 36-letni napastnik w przeszłości (a dokładniej w sezonie 2012-13) reprezentował barwy JKS, strzelając w 24 meczach dwa gole. W bieżącej rundzie to głównie on odpowiada w rzeszowskim zespole za zdobywanie bramek. W dziewięciu spotkaniach strzelił ich aż osiem.

fot. Dominik Budzowski

Do konfrontacji z naszym zespołem Korona przystąpi opromieniona serią siedmiu kolejnych zwycięstw, w tym chyba najefektowniejszym – 5:1 nad Stalą Gorzyce przed kilkoma dniami. Jarosławianie będą z kolei szukali skuteczności, której zabrakło im w przegranym 0:2 spotkaniu z Izolatorem Boguchwała.

Z pewnością o komplet punktów nie będzie łatwo. Problemy z pokonaniem rzeszowskiej beniaminka czarno-niebiescy mieli już jesienią, kiedy to dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 2:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Koroną:
ogółem: 3 mecze – 2 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka – bramki 8:9
w Rzeszowie: 1 mecz – 1 zwycięstwo, 0 remisów, 0 porażek – bramki 3:0

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.