U siebie z autsajderem

Ligowy sezon powoli wkracza w decydującą fazę. Przed nami już 28. kolejka rozgrywek, w ramach której piłkarze JKS zmierzą się ze Stalą Gorzyce.

Nasz rywal to ostatnia drużyna czwartoligowej tabeli. Szanse na uniknięcie degradacji Stal ma raczej iluzoryczne – do teoretycznie bezpiecznej strefy traci aż 12 punktów. Zwłaszcza że w środę w arcyważnym pojedynku uległa na własnym stadionie Błękitnym Ropczyce 0:6, czym niemal definitywnie przesądziła swój los.

Środowa porażka to kolejny dowód na to, że jedenastka z Gorzyc zdaje się być pogodzona z losem. Wcześniej Stal uległa wysoko również Izolatorowi Boguchwała (0:5) oraz Koronie Rzeszów (1:5).

Z tym ostatnim zespołem przegrał w minioną sobotę także JKS. Czarno-niebiescy byli jednak bliscy wywiezienie z Rzeszowa przynajmniej punktu. Po golu Łukasza Gwoździa, dla którego było to debiutanckie trafienie w jarosławskim zespole, prowadzili 1:0, a całą drugą połowę grali w liczebnej przewadze.

Jesienią JKS wygrał w Gorzycach, ale musiał się sporo napocić. Jedyny gol padł po samobójczym trafieniu obrońcy Stali, Patryka Wilka (fot. Dominik Budzowski)

Jarosławianie byli jednak nieskuteczni i ostatecznie przegrali 1:2. Teraz w meczu ze Stalą będą sobie chcieli to niepowodzenie powetować. Okazja do zainkasowania kompletu punktów nadarza się wyśmienita. Warunkiem odniesienia zwycięstwa będzie jednak poprawa skuteczności. Ważne również, by rywala nie zlekceważyć, gdyż zbyt duża pewność siebie zgubiła w przeszłości już niejeden bardziej klasowy zespół.

Początek mecz ze Stalą w sobotę o godzinie 17. Tradycyjnie zapraszamy kibiców na stadion przy ulicy Bandurskiego oraz do śledzenia relacji na naszym profilu na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS ze Stalą:
ogółem: 7 meczów – 4 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki – bramki 15:8
w Jarosławiu: 3 mecze – 3 zwycięstwa, 0 remisów, 0 porażek – bramki 9:0

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.