O punkty i spokój na finiszu

Przed drużynami IV ligi 29. kolejka rozgrywek. W jej ramach piłkarze JKS podejmą w sobotę inny zespół środka tabeli – Błękitnych Ropczyce.

Jeszcze kilka tygodni temu jedenastka z Ropczyc balansowała tuż nad strefą spadkową. W ostatnich trzech spotkaniach Błękitni odnieśli jednak trzy niezwykle cenne zwycięstwa, pokonując kolejno Karpaty Krosno (2:1), Stal Gorzyce (6:0) i Sokoła Kolbuszowa Dolna (2:1).

Te wygrane pozwoliły drużynie trenowanej przez Andrzeja Szymańskiego przesunąć się w ligowej tabeli tylko nieznacznie – bo na jedenaste miejsce – jednak punktowo oddaliły zespół od strefy zagrożonej degradacją. Aktualnie Błękitni mają 11 punktów więcej od zajmującego pozycję pod „kreską” Orła Przeworsk.

Do tego, by definitywnie zapewnić sobie utrzymanie na kolejny sezon, brakuje naszym najbliższym rywalom bardzo niewiele. Podobnie zresztą jak jarosławianom, którzy po ostatnim zwycięstwie nad Stalą Gorzyce (2:1) plasują się w klasyfikacji na siódmej pozycji z dorobkiem 41 punktów.

Jesienią w Ropczycach jedną z bramek zdobył Sebastian Pawlak. Wiosną strzelił on dla JKS już sześć goli (fot. Dominik Budzowski)

Czarno-niebieskim wygrana może już dać pewne pozostanie w lidze i spokojną końcówkę sezonu, w której na zespole nie będzie ciążyć jakakolwiek presja. Pojedynek z Błękitnymi łatwy jednak nie będzie. Rywale są podbudowani serią trzech zwycięstw, a krwi solidnie napsuli naszej drużynie już jesienią. W Ropczycach Błękitni prowadzili wówczas 2:0 i dopiero w drugiej połowie JKS zdołał doprowadzić do wyrównania.

Kluczową rolę w tamtym spotkaniu odegrał Mateusz Jurczak, który zdobył gola i asystował przy drugim, ale którego teraz w zespole z Bandurskiego nie ma. Po sobotnim starciu ze Stalą Gorzyce na drobne urazy narzeka kilku innych graczy, dlatego trudno na tę chwilę przewidzieć jaka jedenastka wybiegnie w sobotę na murawę. Mamy jednak nadzieję, że nie są to poważne problemy i wszyscy zdrowi przystąpią do tego bardzo ważnego pojedynku.

Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na Bandurskiego w sobotę na godzinę 17.00. Tych, którzy nie będą mogli wesprzeć drużyny na trybunach, zachęcamy do śledzenia relacji na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Błękitnymi:
ogółem: 21 meczów – 10 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek – bramki 35:26
w Jarosławiu: 10 meczów – 7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka – bramki 18:8

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.