Nawiązać do jesieni

Rozgrywki IV ligi zbliżają się wielkimi krokami do finiszu sezonu 2018-19. W sobotnie popołudnie nasi piłkarze rozegrają wyjazdowy mecz w ramach 30. kolejki, w którym zmierzą się z Sokołem Nisko.

Niżanie są zespołem, który jak mało kto ma do wyrównania z naszą ekipą rachunki z rundy jesiennej. W październiku jarosławianie rozgromili Sokoła aż 6:0, a strzeleckim dorobkiem podzielili się wówczas Sebastian Pawlak, Mateusz Jurczak, Bartłomiej Raba, Maciej Saramak i Adrian Brodowicz.

Po tej bolesnej porażce jedenastka z Niska zajmowała szesnastą pozycję w tabeli i bez większych wahań zajmuje tę lokatę do dzisiaj. Aktualnie Sokół traci do bezpiecznej strefy cztery punkty, ale jego piłkarze robią wszystko, by uniknąć degradacji do klasy okręgowej.

Widać to na boiskach w ostatnich tygodniach, podczas których Damian Juda i spółka zanotowali niezwykle cenne zwycięstwa w Boguchwale (2:1) i Gorzycach (4:2). Nadzieja na uniknięcie degradacji jest w ekipie trenera Rafała Leśniowskiego wciąż żywa i z pewnością zielono-czerwoni zrobią wszystko, by ją podtrzymać.

Jesienny mecz z Sokołem był popisem całego jarosławskiego zespołu, który wbił rywalom pół tuzina goli (fot. Dominik Budzowski)

JKS do meczu w Nisku przystąpi z siódmej pozycji w tabeli. Rezultaty ostatnich spotkań sezonu zdecydują, czy podopieczni Pawła Załogi zdołają powalczyć o miejsce w czołowej szóstce, czy też ukończą ligowe zmagania niżej. Różnice w środku tabeli są bowiem niewielkie i choć spadek już naszej drużynie nie grozi, walka trwać będzie zapewne do samego końca.

Jak zakończy się mecz w Nisku, który – przede wszystkim dla miejscowych – zapowiada się jako jeden z najważniejszych pojedynków rundy? Przekonamy się w sobotę od godziny 17. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Sokołem:
ogółem: 27 meczów – 19 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek – bramki 56:28
w Nisku: 13 meczów – 8 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki – bramki 22:14

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.