Wygrana w osłabieniu

Po dobrym występie piłkarze JKS pokonali w środowe popołudnie Igloopol Dębica 1:0. Zwycięstwo było o tyle cenniejsze, że przez większą część spotkania jarosławianie musieli radzić sobie w osłabieniu.

Gdy w 39. minucie czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Piotrze Sygule obejrzał Adrian Brodowicz, wydawało się, że gospodarzom będzie niezwykle ciężko o zachowanie wreszcie czystego konta (co nie udało się im w dziesięciu ostatnich meczach), o zwycięstwie nie wspominając. Tymczasem grając całą drugą połowę w osłabieniu, jarosławianie nie tylko skutecznie zabezpieczyli dostęp do własnej bramki, ale też sami objęli prowadzenie, a w końcówce mieli kilka doskonałych sytuacji, by podwyższyć rezultat.

fot. Dominik Budzowski (2)

Tak na dobrą sprawę już w pierwszym kwadransie mogli ustawić sobie całe spotkanie pod siebie, jednak świetnej okazji na zdobycie gola nie wykorzystał najpierw, po zagraniu Sebastiana Sobolewskiego, Adrian Brodowicz, a następnie Oliwier Pilch, którego prostopadłym podaniem obsłużył Artur Bańka. Goście najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyli z rzutu wolnego egzekwowanego przez Kamila Rokitę, którego strzał Dominik Lis wybił na rzut rożny.

W drugiej połowie gospodarze wyprowadzali groźne kontry, z których jedną zamienili na gola. Zwycięstwo naszego zespołu mogło być okazalsze, ale w 79. minucie świetnej sytuacji po dalekim podaniu Dominika Lisa nie wykorzystał Sebastian Pawlak, w 85. minucie – po zagraniu Macieja Saramaka – pojedynku sam na sam z bramkarzem nie zdołał wygrać Paweł Oziębło, zaś w doliczonym czasie gry w jeszcze lepszych sytuacjach golkipera Igloopolu nie dali rady pokonać Aleks Kopcio i Sebastian Sobolewski.

Jak padł jedyny gol
1:0 Oliwier Pilch 67′
Sebastian Pawlak wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska i prostopadłym podaniem uruchomił Oliwiera Pilcha. Ten popędził na bramkę Igloopolu i mimo asysty obrońcy pokonał doświadczonego Łukasza Psiodę.

JKS: Lis – Ptasznik, Gwóźdź, Saramak, Brodowicz – Piróg (42′ Hołowacz), Sobolewski, Bańka, Pilch (76′ Krzyczkowski) – Oziębło (90+3′ Kopcio), Pawlak
Igloopol: Psioda – Ligęzka (70′ Stańczyk), Wanat, Socha, Smagacz (82′ Valdes) – Syguła, Janus, Nalepka, Stefanik – K. Rokita, Pyskaty (90′ Mrozowski)

Saramak 55′ – Smagacz 42′, Janus 47′, Stefanik 50′, Valdes 87′
Brodowicz 39′
Sędziowali: Krzysztof Pachołek oraz Mirosław Powroźnik i Tomasz Puk (Lubaczów)
Widzów: 300

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.