Upalne zakończenie sezonu

Już jutro na stadionie przy ulicy Sanockiej w Przemyślu piłkarze JKS zakończą czwartoligowy sezon 2018-19. W derbowym pojedynku czarno-niebiescy zmierzą się z jednym z odwiecznych rywali – miejscową Polonią.

Spotkanie kończące ligowe zmagania miało być dla obu drużyn najważniejszym w sezonie, wydarzeniem puentującym całoroczne rozgrywki. Szczególnie dla kibiców, dla których derby zawsze mają wyjątkowe znaczenie. Tym razem starcie dwóch najstarszych klubów okręgu odbędzie się bez udziału publiczności i będzie przypominało – szczególnie wobec panujących upałów – bardziej letni, przedsezonowy sparing niż mecz o ligowe punkty.

Nie oznacza to jednak, że bez atmosfery związanej z dopingiem fanów musi nas czekać nudne spotkanie. Obie drużyny będą chciały udowodnić wyższość nad konkurentem, walcząc o lokalny prestiż i udane zakończenie długiego sezonu. Sezonu, w którym przemyślanie, stawiając coraz śmielej na wychowanków, długo dotrzymywali kroku liderom wyścigu o trzecioligowe laury, zaś jarosławianie także udanie ogrywali młodzież, trzymając się równym krokiem w środku ligowej stawki wśród bardziej doświadczonych ekip.

fot. Dominik Budzowski

Poza ligowymi punktami obie jedenastki rywalizują też o premie z programu Pro Junior System. JKS plasuje się w tej klasyfikacji na trzecim miejscu, Polonią jest czwarta. Różnica między nimi jest jednak dosyć znaczna i trudno przypuszczać, by podopieczni Pawła Załogi dali sobie wydrzeć miejsce na podium, grając regularnie kilkoma juniorami w składzie.

Mecz w Przemyślu rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00. Kibiców tym razem szczególnie gorąco zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku, a także do obejrzenia transmisji na portalu polsport.live.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Polonią:
ogółem: 78 meczów – 28 zwycięstw, 10 remisów, 38 porażek – bramki 118:134 (brak 2 wyników)
w Przemyślu: 38 meczów – 8 zwycięstw, 3 remisy, 26 porażek – bramki 39:72 (brak 1 wyniku)

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.